Artykuł sponsorowany Wynajem krótkoterminowy - dlaczego warto?

Wynajem krótkoterminowy - dlaczego warto?

Jak sama nazwa wskazuje, główną różnicą między najmem krótkoterminowym a długoterminowym jest okres najmu. W dłuższej perspektywie mówimy o miesiącach lub latach, w krótkiej perspektywie o dniach lub najwyżej tygodniach. Do niedawna dzienny czynsz mógł dotyczyć głównie miejscowości turystycznych, a nocleg można znaleźć w swoim lokum, co jest alternatywą dla hoteli w dużych miastach. Dziś ta granica nie jest aż tak widoczna, ponieważ w miastach i mniejszych miejscowościach znajdujemy coraz więcej mieszkań na wynajem krótkoterminowy. To świetny sposób na zarabianie pieniędzy poprzez zwiększanie popytu na tego typu zakwaterowanie. Ale i ze strony wynajmującego - to również bardzo dobre rozwiązanie.

Wynajem krótkoterminowy - czym jest?

W odróżnieniu od najmu długoterminowego obejmuje odpłatne udostępnienie mieszkania na krótki okres (jeden lub kilka dni). Podróżni chętnie korzystają z tego typu miejsc, ponieważ mieszkanie w prywatnym mieszkaniu jest dla nich nie tylko tańsze, ale zwykle jest wygodniejsze niż hotel. Domy wynajmowane przez właścicieli są często lepiej wyposażone niż pokoje hotelowe, mają kuchnie i zapewniają więcej prywatności. Są wygodniejsze niż pokoje w dużych budynkach i zazwyczaj urządzone są w neutralnym, nieosobowym stylu. Z rozwiązania tego korzystają również biznesmeni podczas podróży służbowych. Firmy często wynajmuje mieszkania dla całej grupy pracowników podczas podróży służbowych.

Czy się opłaca?

Na wynajmie krótkoterminowym w skali miesiąca można zarobić więcej niż na długoterminowym. Mieszkanie musi być oczywiście w takim wypadku wynajmowane regularnie – nie powinno pozostawać puste przez więcej niż kilka dni w miesiącu. Ceny noclegu w prywatnych mieszkaniach potrafią być wysoce konkurencyjne w stosunku do tych obowiązujących w hotelach. Jednocześnie nadal przekładają się na wyższy zysk niż ten otrzymywany z długoterminowego wynajmu mieszkania.

Gdzie warto inwestować w lokale przeznaczone dla turystów?

Strzałem w dziesiątkę mogą okazać się popularne miejscowości nadmorskie oraz obszar Trójmiasta. W tych lokalizacjach możemy liczyć na wysoką frekwencję turystów nie tylko w sezonie letnim, ale przez większość roku. Inwestycja w nieruchomości sprawdza się także w dużych miastach. Przykładowo, w Warszawie czy Krakowie z prywatnych mieszkań chętnie korzystają osoby szukające noclegu w czasie podróży służbowych, a takie odbywają się przez cały rok. W metropoliach nie brakuje też turystów, którzy odwiedzają je niezależnie od sezonu. Ten  rodzaj usług oferują firmy takie jak Carol House Karolina Paterak

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas