Materiał Partnera Wyjazdy grupowe i integracyjne – jak wybrać dobrą lokalizację?

Wyjazdy grupowe i integracyjne – jak wybrać dobrą lokalizację?

Wyjazdy dla firm lub większej grupy znajomych zawsze kojarzą się z wielkim wysiłkiem organizacyjnym – a wcale tak być nie musi.  Wystarczy tak naprawdę znać z grubsza gusta samych podróżujących i znaleźć lokal, który dużą część spraw organizacyjnych przejmie na siebie – a takich miejsc nie brakuje. Na co zatem zwrócić uwagę, szukając miejsca na wyjazd grupowy, firmowy lub integracyjny?

Lokalizacja

Jedną z podstawowych spraw, o których musimy pomyśleć już na początku jest odpowiedni wybór lokalizacji, która zapewni atmosferę dalekiego wyjazdu. Najłatwiej i najszybciej jest oczywiście znaleźć hotel czy pensjonat pod miastem, w którym mieści się firma – jednak bliskość znajomych okolic (a czasem i ludzi z tego samego miasta) skutecznie zepsuje atmosferę pozytywnej izolacji i odcięcia się od codziennych spraw. Zdarza się, że w takich sytuacjach pracownicy próbują nawet ukradkiem wyjechać i pozałatwiać sprawy domowe, a potem wrócić do hotelu. Gdy wyjazd będzie w jakimś odległym miejscu, np. w ośrodku w górach, takiej możliwości już nie będzie. Tym bardziej warto wykorzystać taki wyjazd do tego, aby grupa mogła nacieszyć się okolicą, z którą na co dzień nie ma do czynienia – a która oferuje sama z siebie mnóstwo atrakcji.

Miejscowe atrakcje

Takim miejscem jest przykładowo Ośrodek wypoczynkowy Borowy. Mieści się on w Białym Dunajcu, zatem otoczony jest górami – co już samo w sobie będzie nie lada atrakcją. Na miejscu możemy korzystać w ciągu dnia z miejscowych atrakcji, takich jak przejazdy saniami, ogniska, wyciągi narciarskie czy baseny geotermalne i termy. Warto również wiedzieć, że np. latem odbywają się w okolicy Wybory Nośwarniyjsyj Górolecki, czyli po prostu wybory miss Podhala. Impreza jest oczywiście urządzona w „ludowym” stylu, tzn. na kandydatki konkurują nie tylko urodą, ale także umiejętnościami np. dojenia krowy, sznurowanie gorsetu i kierpców czy układania siana. Nie brak tu oczywiście też bardziej uniwersalnych atrakcji, jak wielofunkcyjne boisko, trasy rowerowe, szlaki piesze, spa czy kręgielnia. Każdy więc znajdzie dla siebie taką rozrywkę, jaka mu najbardziej odpowiada.

Lokalowe, jedzeniowe i sala konferencyjna

Jak wiadomo, żelaznym punktem takich wyjazdów są wieczorne spotkania całej grupy – warto więc zwrócić uwagę na to, czy pensjonat lub hotel mają dobre zaplecze gastronomiczne lub nawet bar. Tak naprawdę trudno dziś znaleźć hotel czy pensjonat bez restauracji, tym niemniej zawsze warto się upewnić oraz skonsultować z grupą, czy menu hotelowej restauracji będzie ich zadowalało.

Podziel się