Materiał Partnera Wczasy z dietą? Czemu nie!

Wczasy z dietą? Czemu nie!

Wakacje to czas beztroski, wypoczynku, oderwania się od codzienności.  Sprzyja to folgowaniu sobie w wyborach żywieniowych. A gdyby tak poświęcić wakacyjny urlop na aktywny wypoczynek i all inclusive... przygotowane przez dietetyka?

Wakacje na Kaszubach

Kaszuby to jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce. Zielone lasy pachnące żywicą, chowające się w mchu grzyby, śpiewające ptaki, a wieczorami koncerty żab, ciepła woda w czystych jeziorach - ten raj odnajdziemy na północy Polski. Dla amatorów miejskiej zabudowy także coś się znajdzie - prawie każde miasto i wieś posiada chociażby fragmenty średniowiecznej zabudowy, piękne kościoły czy pozostałości po kaszubskich chatach podcieniowych.

Jeśli chodzi o naturę, najlepszym wyborem będzie wyjazd w okolice Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. Na jego skraju noclegi oferuje na przykład Ośrodek Wczasów Zdrowotnych "U Zbója". Dzięki świetnej bazie wypadowej, zachęcającej do długich spacerów po lesie, a także fantastycznej, zdrowej kuchni, z takich wakacji wrócimy zdrowsi, szczuplejsi i zdecydowanie szczęśliwsi.

Dieta to podstawa

Jeśli nie musimy gotować, a korzystamy jedynie ze zdrowej kuchni przygotowanej przez kogoś innego, odchudzimy się i poprawimy stan swojego zdrowia... mimochodem.  Do takich propozycji należy między innymi dieta warzywno-owocowa dr med. Ewy Dąbrowskiej lub zwykła dieta pełnowartościowa oparta na zdrowych zasadach żywienia. Szczególnie, jeśli na co dzień mamy problem ze zdrowym gotowaniem i nie potrafimy tego robić, skorzystajmy z tej drugiej propozycji. Być może przekonamy się do smaku i korzyści, jakie dają nam kasze, rośliny strączkowe czy ryby.

Taka dieta nie tylko wpłynie na nasz metabolizm, ale poprawi też stan skóry, włosów, a także pozytywnie wpłynie na nasze samopoczucie. Do pełni szczęścia będzie brakowało nam tylko witaminy D pochodzącej ze słońca. Na szczęście na Kaszubach jest ona na wyciągnięcie ręki!

Aktywny wypoczynek

Wakacje na północy Polski zdecydowanie sprzyjają aktywności. Lasy przystępne do spacerowania znajdują się w miastach i wokół nich. Znajdziemy w nich wszystko, czego brakuje nam w codziennej gonitwie: ciszę, przyjemny szum liści, delikatny wiatr, relaksujący oczy zielony kolor i zapach wilgotnego mchu. Weźmy ze sobą wiaderko i nożyk, bo taka wycieczka może obfitować w zbiory pełnych mikro i makroelementów grzybów leśnych!

Gdy znudzi nam się spacerowanie, wybierzmy się nad jezioro, których na Kaszubach nie brakuje. Przyjemnie ciepła i czysta woda otoczonego drzewami kąpieliska zachęca do pływania i... spalania kalorii. Jeśli z kolei jesteśmy fanami wycieczek rowerowych, na Kaszubach znajdziemy pełno tras z pięknymi krajobrazami przystosowanymi do takiej aktywności.

A po urlopie...

Gdy wrócimy do domu po takich wakacjach, nie rezygnujmy z aktywnego trybu życia i pełnowartościowej diety. Dopytajmy kucharzy o przepisy i nauczmy się gotować smacznie i zdrowo, aby zatrzymać ten dobry urlopowy humor do następnych wakacji!

Opracowanie:

Zdrowie I Odnowa U Zbója Małgorzata Gruchała

Gołubie , Wczasowa 29

Podziel się