Materiał Partnera Wakacje w Grecji- gdzie konkretnie udać się w podróż marzeń?

Wakacje w Grecji- gdzie konkretnie udać się w podróż marzeń?

Grecja to od lat jeden z najczęściej wybieranych przez Polaków kierunków turystycznych. Nic w tym dziwnego- cudowna pogoda, piękne widoki, piaszczyste plaże i uprzejmi mieszkańcy to wizytówka tego regionu. A wszystko w naprawdę atrakcyjnej cenie. Grecja to wiele urokliwych miast i kurortów. Gdzie warto się udać w pierwszej kolejności?

Kreta

Kreta jest największą spośród greckich wysp. Położona jest na Morzu Śródziemnym, a jej stolica to Heraklion. Kreta to cel podróży wielu polskich i zagranicznych turystów. Znana jest z pięknych krajobrazów oraz wygodnych hoteli. Do największych atrakcji na wyspie można z powodzeniem zaliczyć malowniczą lagunę Balos, na której każdego roku wypoczywają setki podróżników. Warto zobaczyć również Chanię, jaskinię Dikte oraz Knossos. Kreta nie pozwoli nam się nudzić. Nawet najbardziej wymagający turysta znajdzie aktywność idealnie dopasowaną do swoich potrzeb.Zakynthos

Zakynthos położony jest na Morzu Jońskim. To trzecia co do wielkości wyspa w archipelagu. Jej symbolem niezmiennie od lat jest żółw Caretta-Caretta. Zakynthos jest bardzo zróżnicowany pod względem ukształtowania geograficznego. Znajdziemy tam przepiękne tereny nizinne, a także góry. Turystów zachwycają wszechobecne gaje oliwne oraz błękitne groty. Znakiem rozpoznawczym wyspy jest także Zatoka Wraku, mostek zakochanych prowadzący na malutką wysepkę Agios Sostis i plaża Gerakas.

Kefalonia

Kefalonia słynie z bajecznych plaż, które często wykorzystywane były jako filmowa sceneria. Jest największa wśród wysp, które tworzą archipelag joński. Kefalonia to prawdziwa gratka dla wszystkich lubiących wielogodzinne zwiedzanie. Sam port i stolica wyspy Argostoli dostarczy nam niezapomnianych wrażeń. Ponadto nie można zapomnieć o przepięknej jaskini Melissani oraz grocie Drogarati.  Poznawanie tajemnic wyspy wraz z doświadczonymi przewodnikami będzie wspaniałą przygodą. Profesjonalną i niezwykle entuzjastyczną kadrę z pewnością zapewni biuro podróży Maxi Travel.

Rodos

Rodos inaczej nazywana jest Wyspą Słońca. Zlokalizowana jest na Morzu Egejskim. To doskonałe miejsce dla surferów, ale nie tylko oni będą zadowoleni z wakacji w tym miejscu. Wszyscy fani antycznej, greckiej kultury powinni odwiedzić tę wyspę. Chociażby ze względu na Akropol, który utrzymany jest w doskonałym stanie. Samo miasto o takiej samej nazwie jak wyspa, robi spore wrażenie. Czuć w nim klimat dawnej Grecji. Dużym zainteresowaniem turystów cieszy się także Dolina Motyli. Tylko tam można stać się częścią niesamowitego spektaklu z udziałem tysięcy, kolorowych łuskoskrzydłych.

Podziel się