Materiał Partnera W góry czy nad morze – oto jest pytanie

W góry czy nad morze – oto jest pytanie

Odwieczny dylemat przed każdym urlopem, czyli gdzie spędzić wakacje, próbują coraz skuteczniej rozwiązać właściciele pensjonatów i hoteli w popularnych ośrodkach turystycznych. Nęcą oni klientów coraz bardziej szczegółową i atrakcyjną ofertą, która nie opiera się tylko na niskiej cenie. Rozszerzeniu został poddany zakres usług i atrakcji, które czekają na gości – bez względu, czy preferują oni morze, czy też góry, z pewnością znajdą coś dla siebie.

Wakacje w górach

Dobrze wyposażony górski pensjonat wabi bliskością okolicznych szlaków, tradycji i kultury górali, wspaniałym jedzeniem oraz niesamowitymi widokami. Już taka rekomendacja sprawia, że większość wielbicieli górskich wędrówek z radością rozpoczyna swoje wakacje w tym rejonie, ale przyciągnięcie jak największej liczby turystów to przecież czysty zysk, stąd też właściciele pensjonatów czy hoteli idą dalej. Oferują także szeroki zakres usług relaksacyjnych, odnowę biologiczną, zajęcia sportowe lub indywidualne, nawet tak egzotyczne, jak choćby tajski masaż, akupunktura czy inne specjalne zabiegi estetyczne. Coraz więcej osób, szczególnie pań, bardzo chętnie korzysta z takiej możliwości, by zrobić sobie rozpieszczający wypad w góry i jednocześnie zażyć upiększających kąpieli i zabiegów. Pobyt w górach coraz częściej zamienia się w górskie spa.

Wakacje nad morzem

Poza polskim górami niezmienną popularnością cieszą się wakacje nad morzem, w szczególności nad Bałtykiem. Jednak osoby wybierające relaks nad morzem są w większości przypadków uzależnione od pogody, która nie zawsze jest idealna. Aby nie stracić urlopu na siedzeniu w hotelowym pokoju, można skorzystać z opcji dodatkowej rozrywki. Wspomniane w górach ośrodki spa nad morzem przybierają podobną formę, z tą różnicą jedynie, że wczasowicz z okna widzi zamiast górskich szczytów masy wody.

Dodatkowe atrakcje

Jeśli jednak pobyt na wakacjach jest przeznaczony na aktywność fizyczną, również takie atrakcje pensjonaty lub hotele oferują, zarówno w górach, jak i nad morzem. W Tatrach są to oczywiście wycieczki górskie, w zimie narty i snowboard, popularne są także zawody sportowe w konkurencjach zimowych. Pensjonat o wdzięcznej nazwie Spanko u Miśków oferuje dodatkowo kuligi, przejażdżki konne i ogniska z pieczeniem barana. Nad morzem można również skorzystać z bardzo rozbudowanej na terenie całego nabrzeża mapy ścieżek rowerowych oraz spacerowych, a także ogromnej liczby atrakcji, od wesołych miasteczek, po oferty kin lub szeroki zakres usług gastronomicznych, barów, dyskotek i nocnych lokali.

Opracowanie:

Spanko u Miśków

Białka Tatrzańska , Kaniówka 31a

Podziel się