Materiał Partnera Przepis na udane wakacje – Luksusowy pensjonat w Parku Krajobrazowym

Przepis na udane wakacje – Luksusowy pensjonat w Parku Krajobrazowym

Udane wakacje nie koniecznie muszą się odbywać nad zatłoczonym polskim morzem czy na górskich szlakach. W ostatnich latach coraz więcej Polaków szukając idealnego miejsca do wypoczynku wybiera luksusowe pensjonaty z klimatem, które znajdują się z dala od najczęściej odwiedzanych przez turystów miejsc. Tylko w ten sposób można bowiem odpocząć od hałasu i zgiełki oraz w pełni wykorzystać długo wyczekiwany urlop.

Naturalna alternatywa dla agroturystyki

Popularność urokliwych pensjonatów położonych pośród zielonych lasów, z dala od miast, jest w dużej mierze związana z obserwowaną przed kilkunastoma laty popularnością gospodarstw agroturystycznych. To one wykształciły w Polakach nowy model spędzania wakacji, który polegał na omijaniu dużych skupisk turystów, na rzecz spokojnego wypoczynku wśród przyrody i dużej ilości zieleni. To co jednak było popularne jeszcze 10-15 lat temu, dziś przeszło już pewną metamorfozę. Turystom nie wystarcza już bowiem tylko spokój i duża ilość zieleni, ale chcą mieć także zapewnioną odrobinę luksusu.

Znakomitym połączeniem obu tych potrzeb są luksusowe pensjonaty. Idealnym przykładem takiego miejsca z klimatem jest bez wątpienia Siedlisko Orlik, czyli luksusowy pensjonat  znajdujący się w samym sercu Barlinecko-Gorzowskiego Parku Krajobrazowego. Miejsce to oferuje odwiedzającym je gościom możliwość obcowania z pięknem przyrody w Parku Krajobrazowym, ale również bardzo wiele atrakcji na terenie samego pensjonatu.

Przepiękny ogród i stawy rybne

Właściciele Siedliska Orlik nazywają prowadzony przez siebie ośrodek Eko Pensjonatem.  Jak mówią jest to związane z tym, że odwiedzający ich goście mają możliwość nieograniczonego obcowania z naturą, a przy tym mają zapewnione komfortowe miejsca noclegowe. Jak powiedziała w rozmowie z nami właścicielka, Pani Alicja Wilczkiewicz: Oferowane przez nas pokoje są wyposażone w standardzie hoteli trzygwiazdkowych, co gwarantuje idealny wypoczynek w bardzo dobrych warunkach. Na terenie ośrodka znajduje się duży (o powierzchni ponad 2 hektarów) ogród w stylu angielskim oraz kilka stawów rybnych, które są bardzo cenione przez miłośników wędkowania. W tym roku wybudowaliśmy oranżerię, w której znajduje się mini strefa SPA z jacuzzi oraz sauną. To wszystko sprawia, że nasz pensjonat jest znakomitym miejscem zarówno na spędzenie udanego weekendu, jak i dłuższego urlopu.

Pensjonat ten przyjmuje gości przez cały rok. Udane mogą być bowiem nie tylko wakacje w okolicach Barlinka, ale również spontaniczny wypad jesienią czy zimą. Latem wczasowicze mogą spędzać czas nad pobliskimi jeziorami, które są dobrym miejscem do pływania czy żeglowania, spróbować swoich sił w parku linowym znajdującym się w Barlinku. Zimą natomiast można podziwiać majestatyczność pobliskiej przyrody w trakcie wycieczek pieszych czy  miło spędzić czas przy kominku czy w  strefie SPA.

Podziel się