Materiał Partnera O czym pamiętać organizując wycieczkę szkolną?

O czym pamiętać organizując wycieczkę szkolną?

Wycieczki szkolne są uwielbiane przez większość uczniów, pozwalają bowiem na odpoczęcie od obowiązków, a także odwiedzenie nowych i ciekawych miejsc. Czy eskapada będzie miło wspominana zależy jednak przede wszystkim od odpowiadających za jej organizację osób, którymi najczęściej są nauczyciele lub biura turystyczne. O czym muszą oni pamiętać, aby wycieczka była ciekawa i bezpieczna dla osób małoletnich?

Wybierz ciekawy cel

To co interesujące dla dorosłych, nie zawsze będzie równie ciekawe dla uczniów. Dlatego tak ważne jest, aby cel podróży opracować godząc różne cele i zapewniając nietuzinkowe atrakcje. Dobry organizator zadba także o to, aby zagwarantować tzw. czas wolny, dzięki któremu każdy spędzi kilka godzin wedle swoich oczekiwań. Oczywiście w przypadku najmniejszych dzieci wciąż niezbędna będzie uważna opieka opiekunów, dla zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa.

Zorientuj się w cenach transportu

Dla rodziców bardzo ważnym elementem będzie również koszt wyjazdu, który powinien być bardzo dobrze skalkulowany dla upewnienia się, że na miejscu nie pojawią się nowe, nieprzewidziane wydatki. Wymaga to skrupulatnego przygotowania ze strony organizatora, który musi sprawdzić kilka opcji przejazdu i wybrać tę łączącą bezpieczeństwo i niski koszt. Do zoptymalizowania wydatków i szukania oszczędności niezbędne jest jednak doświadczenie, dlatego organizację wycieczki szkolnej warto zlecić fachowcom takim jak Biuro Turystyczne Sobótka zajmujące się również organizowaniem wycieczek integracyjnych, zielonych szkół i podróży krajowych oraz zagranicznych. 

Znajdź miejsce na posiłek

Zapewnienie wyżywienia to kolejny punkt o którym musi pamiętać organizator szczególnie, gdy mamy do czynienia z nieco dłuższymi eskapadami, powyżej jednej doby. Wówczas posiłek, najczęściej śniadanie i obiadokolacja, muszą być doliczone do ceny wycieczki. Mogą to być np. bary szybkiej obsługi lub bary mleczne, posiłki często są również zapewniane w miejscach noclegowych.

Znajdź dobre miejsce noclegowe

Nocleg stosunkowo tani, a jednocześnie komfortowy? Znalezienie takiego miejsca wcale nie jest łatwe, tym bardziej, jeśli po raz pierwszy zajmujemy się organizacją wycieczki klasowej. Poszukiwania ułatwią nam przede wszystkim opinie o danej placówce pozostawione w sieci, a także kontakt z biurami turystycznymi, które mogą doradzić nam, czy dane miejsca noclegowe jest zgodne z deklarowaną ofertą. 

Jak widać organizacja wycieczki szkolnej wymaga skrupulatnego planowania i szukania wśród dziesiątek ofert tych, które będą atrakcyjne i to nie tylko pod kątem cenowym.

Podziel się