Materiał Partnera Nocleg w Zakopanem – jakie kryteria wziąć pod uwagę?

Nocleg w Zakopanem – jakie kryteria wziąć pod uwagę?

Czy wiesz, że niegdyś Zakopane było mało znaną wioską, znajdującą się u podnóża gór? Na szczęście piękno tego miejsca zostało docenione – dziś jest ono uznawane za stolicę Tatr i przyciąga do siebie miliony turystów rocznie. Ze względu na liczbę i różnorodność atrakcji warto rozważyć wyjazd do Zakopanego co najmniej na kilka dni. Przeczytaj, na co zwrócić uwagę, wybierając nocleg.

Sposób spędzania czasu w górach

Wakacje w Zakopanem kojarzą się z aktywnym wypoczynkiem, pełnym pieszych tras i wspinaczek górskich. W związku z tym, większość turystów, którzy chcą zwiedzić to piękne, górskie miasto, całe dnie spędzają poza miejscem noclegu. Dużym błędem byłoby więc - w takim przypadku - szukanie apartamentu z licznymi atrakcjami, bowiem często lepiej jest wynająć pokój z łazienką, zlokalizowany w dogodnym miejscu. Nierzadko taka opcja jest zdecydowanie tańsza. Dodatkowo, warto zaznaczyć, że większość właścicieli, którzy zajmującą się wynajmowaniem miejsc noclegowych – doskonale znają specyfikę gór i chętnie opowiadają o miejscach, w które warto się udać lub polecają najlepsze w mieście restauracje. Reasumując, warto się zastanowić, co jest dla nas ważne i czy w miejscu noclegu będziemy spędzać większość czasu czy wykorzystamy je jedynie do wieczornego relaksu i snu.

Lokalizacja noclegu – to warto przemyśleć

Kolejnym, niezwykle ważnym kryterium, które warto uwzględnić, planując nocleg w Zakopanem, jest jego lokalizacja. Warto być świadomym, że niektóre z pokoi są oddalone od głównych atrakcji w mieście, co sprawi, że dużo czasu będziemy musieli poświęcić na dotarcie do interesujących nas punktów. Sytuacja nieco inaczej przedstawia się w przypadku pokoi Pod Wielką Krokwią, których właścicielką jest Aleksandra Jania. Znajdują się one bowiem w pobliżu największych turystycznych atrakcji Zakopanego: Krupówek, pieszych tras i licznych terenów zielonych, na łonie których można się zrelaksować. Dodatkowo do dyspozycji gości pozostają leżaki.

Termin wyjazdu

Ważny jest także termin, w którym planujemy wyjazd. Jest to istotne przede wszystkim ze względu na czas rezerwacji – jeśli jest pełnia sezonu turystycznego, warto już zdecydowanie wcześniej upewnić się, że są wolne pokoje – w szczególności, jeśli nie wybieramy się sami. Dobrą opcją będzie poszukanie w takim przypadku pokoi dla rodzin. Termin wynajmu pokoju nierzadko wpływa też na cenę lokum – warto być świadomym, że poza sezonem zazwyczaj ceny noclegów są nieco tańsze. 

Opracowanie:

POD WIELKĄ KROKWIĄ Aleksandra Jania

Zakopane , Pod Skocznią 1

Podziel się