Materiał Partnera Na co zwracać uwagę rezerwując wycieczkę w biurze podróży?

Na co zwracać uwagę rezerwując wycieczkę w biurze podróży?

Z roku na rok podróżowanie jest coraz prostsze. Obecnie nie jest trudno zorganizować wczasy na własną rękę, jednak nie da się ukryć, że wciąż najbardziej komfortową formą jest wyjazd z biurem podróży. Doradzamy na co należy zwracać uwagę przy rezerwacji wycieczki w biurze podróży.

Czytajcie umowy

Przez cały rok biura podróży oferują różnego rodzaju wycieczki w promocyjnych cenach. Warto się na nie decydować, jednak ważne, aby dokładnie poznać ich warunki. W tym celu koniecznie przeczytajcie dokładnie umowę jeszcze zanim ją podpiszecie, aby uniknąć rozczarowania i mieć pewność, że płacicie dokładnie za to, czego oczekujecie.

Cena

Zazwyczaj to cena jest najważniejszym kryterium, które sprawia, że decydujemy się na skorzystanie z danej oferty. Warto jednak pamiętać, że wyjątkowo niska cena musi z czegoś wynikać.

-Przy rezerwacji wycieczki w biurze podróży warto sprawdzić co dokładnie zawiera jej cena. Pod uwagę należy wziąć wyżywienie, wizy, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów czy wycieczki fakultatywne. Dobrze jest dokładnie dopytać o wszelkie dodatkowe wydatki jakie będą was czekać już na miejscu, ale jednocześnie mieć świadomość, że w przypadku bardzo niskiej ceny wycieczki, nie należy mieć wobec niej ogromnych wymagań – tłumaczy nasz rozmówca reprezentujący biuro podróży COLUMBUS.

Program wycieczki

O sukcesie lub porażce danego wyjazdu bardzo często decyduje jego program, związany z trasą wycieczki lub miejscem pobytu. Radzimy zrezygnowanie z ofert typu „10 krajów w tydzień” – po takiej wycieczce nie tylko nie wrócicie do domu wypoczęci, ale też nie za wiele będziecie z niej pamiętać (poza godzinami spędzonymi w autokarze).

Aby uniknąć porażki, warto prześledzić trasę proponowaną przez biuro podróży i odrzucić te oferty, które zawierają zbyt długie przejazdy (szczególnie wtedy, gdy  źle znosicie długie podróże autokarem). Zastanówcie się też co myślicie o codziennych wczesnych pobudkach i przebywaniu na wysoko położonych terenach – pomyślcie co może wam przeszkadzać i w ostateczności źle wpłynąć na wasz wypoczynek. Jeśli takich minusów będzie sporo, warto poszukać innej oferty.

Wyżywienie

Biura podróży oferują różne rozwiązania w kwestii wyżywienia, jednak najczęstsze formy to śniadanie, śniadanie i obiadokolacja oraz pełne wyżywienie. W przypadku wyjazdów pobytowych dużą popularnością cieszą się też wyjazdy typu all inclusive (pełne wyżywienie i napoje, włącznie z alkoholowymi).  Zwróćcie uwagę w jakiej formie podawane będą posiłki – najlepszą formą jest szwedzki stół, a najgorszą śniadania kontynentalne (często ta intrygująca nazwa kryje pod sobą zwykłe rogaliki z dżemem).

Pozostałe kryteria

Poza wyżej wymienionymi, podczas rezerwowania wycieczki w biurze podróży należy kierować się także terminem wyjazdu (to, że do danego miejsca wycieczki organizowane są cały rok nie oznacza, że pogoda będzie tam tak samo dobra przez wszystkie miesiące) oraz hotelowym standardem (pokoje zapewniane w ramach oferty powinny zawierać m.in. ręczniki, pościel, klimatyzację i sprzątanie wliczone w cenę).

To najważniejsze rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przed kupnem wycieczki w biurze podróży. Pamiętajcie, aby ofertę wybrać w ten sposób, by zapewnić sobie dobrą zabawę i jak najlepszy komfort.

Podziel się