Materiał Partnera Komfortowe kwatery pracownicze

Komfortowe kwatery pracownicze

Gospodarstwa agroturystyczne kojarzą się głównie z rodzinnym odpoczynkiem na łonie natury. Miejsca te proponują jednak o wiele więcej i mogą być wykorzystywane nawet do spotkań i integracji firmowych, a także jako kwatery pracownicze dla robotników i osób na wyjeździe służbowym. Pobyt w wiejskim pensjonacie przynosi wiele korzyści. Zobacz, dlaczego warto rozpatrzyć tę opcję, szukając noclegu dla pracowników.

Agroturystyka otwarta przez cały rok!

Miejsca, w których organizuje się tak zwane „wczasy pod gruszą”, proponują wiele możliwości odpoczynku, nie tylko dla tych, którzy mają urlop. Gospodarstwa otwarte dla przyjezdnych i dostosowane do zapewnienia wygodnego noclegu są zazwyczaj prowadzone równocześnie z aktywnością rolną ich założycieli. Prace rolnicze wymagają zaangażowania przez cały rok. Właściciele agroturystyki łączą zatem codzienne obowiązki na roli, z przyjmowaniem gości chcących odpocząć w swojskim klimacie. Dlatego też osoby odpowiedzialne za organizację noclegu dla pracowników, mogą śmiało szukać rozwiązania w gospodarstwach agroturystycznych, które zazwyczaj są dostępne przez 365 dni w roku.

Kwatery pracownicze w gospodarstwie agroturystycznym

Często zdarza się, że grupa pracowników wykonuje zlecenie na obrzeżach miasta. Zorganizowanie im noclegu w centrum aglomeracji może być niekorzystne z kilku względów. W mieście koszt wynajmu kwatery jest wyższy, z powodu czynszu, jaki muszą płacić właściciele. Poza tym codzienne stanie w korkach i spowodowane przez tę sytuację spóźnienia nie są korzystne pod względem zachowania punktualności i harmonii pracy. Hałas panujący w mieście wycisza się czasem jedynie na kilka godzin w nocy i to nie pozwala na jakościowy odpoczynek.

Z powodu tych niekorzystnych warunków warto zastanowić się nad wyborem noclegu dla pracowników na obrzeżach aglomeracji. Jednym z miejsc, proponujących komfortowy odpoczynek w okolicy otoczonej przyrodą, jest Agroturystyka „Pod lasem” znajdująca się w niewielkiej miejscowości Bogacka Szklarnia, w gminie Kolno, w województwie opolskim. To miejsce zapewnia rezerwującym pokoje z łazienkami o podwyższonym standardzie i ceny najniższe w okolicy. Dojazd do najbliższego miasta Kluczbork zajmuje około 15 minut samochodem.

Jak wybrać nocleg dla pracowników?

Jak dokonać odpowiedniego wyboru, szukając właściwego miejsca dla pracowników? Na co należy zwrócić szczególną uwagę? Jednym z najważniejszych czynników jest koszt wynajmu zakwaterowania i sposób organizacji dni grupy pracowniczej. Wiadomo przecież, że dużo łatwiejszym rozwiązaniem jest zapewnienie pracownikom jednego wspólnego, wygodnego miejsca odpoczynku. Patrząc na ten aspekt pod względem organizacji dnia pracy - grupa pracowników zakwaterowana w jednym miejscu, może łatwiej się zebrać do wspólnego wyjazdu, szczególnie jeśli plac budowy zaczyna funkcjonować wcześnie rano. Podobnie jest z rozwiązaniami dla wykonawców robót rolniczych.

Poza tym, kolejnym ważnym aspektem jest kwestia finansowa. Zapłata za pobyt w hotelu pracowniczym w porównaniu do kosztów zakwaterowania w gospodarstwie agroturystycznym może się różnić. Jeśli gospodarstwo proponuje wyżywienie, będzie ono zapewne bardziej naturalne i świeże, z wykorzystaniem bogactwa roli. Klimat panujący w szarym, zazwyczaj ciasnym hotelu pracowniczym, nie ma nic wspólnego z piękną okolicą i przyjemną, swojską atmosferą oraz wiejskim spokojem w gospodarstwie. Jeśli pracownikom pozostaje odrobina wolnego czasu, mogą oni dodatkowo zrelaksować się przy ognisku, czy łowiąc ryby.

Na zmęczonych ciężką pracą budowniczych czy rolników bardzo dobrze wpływa rodzinna atmosfera, panująca w gospodarstwie agroturystycznym. Więc nawet jeśli znajduje się ono odrobinę dalej niż hotel, należy pamiętać o tym, jak wiele korzyści czerpie zarówno pracownik, jak i pracodawca decydujący się na wybór zakwaterowania robotników w spokojnym, sielankowym miejscu.

Opracowanie:

Podziel się