Materiał Partnera Jak wybrać dobry i tani hostel?

Jak wybrać dobry i tani hostel?

Jak znaleźć komfortowy nocleg w przystępnej cenie? To pytanie często sobie zadajemy podczas podróży - i tych krótszych, i tych dłuższych. Jeśli wybierasz się w nowe miejsce, w którym nie masz sprawdzonego noclegu i nie chcesz przepłacać w hotelu, rozejrzysz się za dobrym hostelem. Podpowiadamy, na co warto zwracać uwagę podczas wyboru noclegu, aby otrzymać dobre warunki w przystępnej cenie.

Cena za pokój i dodatkowe opłaty

Cena może być nieco podstępnym kryterium. Z jednej strony zależy nam, aby znaleźć tani hostel, jednak z drugiej strony niskie ceny, znacznie odbierające od standardów, mogą być podejrzane. Jeśli trafiłeś na taką ofertę, to zanim zarezerwujesz miejsce, sprawdź w internecie opinie o firmie.

Upewnij się również, co wchodzi w cenę. Możliwe, że pokój jest tani, ale za dodatki takie jak internet lub szafka na klucz, musisz dopłacić. Cena zwykle zależy również od długości pobytu - im dłużej będziesz, tym niższą cenę wynegocjujesz. Na przykład długoterminowe noclegi pracownicze mogą mieć bajecznie niską cenę.

Standard pokoi

Udało ci się znaleźć tani nocleg? To świetnie, ale zanim zarezerwujesz miejsce, sprawdź, jaki jest standard pokoi. Brak klimatyzacji w gorące, letnie dni dla niektórych może być przeszkodą nie do przeskoczenia. Dobrze by było, aby przytulny hostel miał również w każdym pokoju łazienkę.

Lokalizacja

Lokalizacja w centrum doskonałym atutem. Możesz stąd łatwo łapać połączenia do innych części miasta, pociągu lub lotniska. Są jednak takie momenty (np. letnie imprezy na mieście, koncerty), gdy lokalizacja w centrum może być wadą - zwłaszcza jeśli masz problemy z zasypianiem.

Opinie

Opinie innych to cenne źródło informacji. Co prawda pod negatywną opinią może się kryć zazdrosna konkurencja, jeśli jednak kilka osób powtarza tę samą informację (np. o niewystarczającej czystości w pokojach lub niekompetentnej obsłudze), to najprawdopodobniej coś w tym jest.

Przestrzeń do integracji

“Sercem” dobrego hostelu powinny być wspólne przestrzenie. Na przykład Hostel 48 posiada dostęp do czytelni i sali telewizyjnej. Według niektórych podróżników, to właśnie wspólna przestrzeń do integracji jest rzeczą, dla której cenią sobie hostele. Możliwość poznania nowych ludzi jest dla niektórych wyjątkowo cenna podczas samotnych podróży.

Czystość

Czyste i zadbane pomieszczenia powinny być standardem każdego hostelu. Niestety, jak pokazuje praktyka, bywa różnie. Przed rezerwacją, warto sprawdzić, opinie innych użytkowników o danej lokalizacji lub spróbować ocenić po zdjęciach stopień zadbania miejsca.

Opracowanie:

Hostel 48

Gorzów Wielkopolski , gen. Sikorskiego 48

Podziel się