Materiał Partnera Jak obniżać koszty wycieczek organizowanych przez biura podróży?

Jak obniżać koszty wycieczek organizowanych przez biura podróży?

Współpraca z dobrym biurem podróży, może być dla podróżnych bardzo korzystna, zwłaszcza jeśli mowa o mniej znanych, regionalnych podmiotach. To one na zlecenie klienta, mogą monitorować oferty różnych touroperatorów, błyskawicznie informując o najlepszych propozycjach. To właśnie od takiej czynności powinniśmy rozpocząć planowanie naszych wakacji. Warto jednak znać również kilka branżowych opcji, którymi szczególnie warto się zainteresować!

Oferty last minute

Nie od dziś wiadomo, że oferty last minute są bardzo opłacalne dla podróżnych. Spakowana walizka i wyruszenie na wakacje od tygodnia, do nawet kilku godzin od zakupu danych wczasów, jest popularne od wielu lat. Jeśli jednak chcemy trafić na prawdziwe okazje, warto abyśmy stale analizowali wyszukiwarkę ofert konkretnego biura podróży, zwracając przy tym uwagę na to, że najlepsze oferty last minute np. do krajów leżących nad Morzem Śródziemnym, można uzyskać w czerwcu, a także wrześniu.

Oferty first minute

Kolejnym rozwiązaniem, które obniża znacznie koszty wycieczek, jest wybieranie rozwiązania first minute. Jest ono szczególnie polecane seniorom, a także rodzinom z dziećmi, które dzięki temu zaplanują każdy element wakacji na kilka miesięcy przed wylotem. Wczasy first minute mogą być nawet o połowę tańsze od tych oferowanych w trakcie sezonu, przy tym samym standardzie. Istotne jest jednak dokonywanie zakupów zimą, lub wczesną wiosną – później oferty wakacyjne first minute przestaną obowiązywać.

Egzotyka w porze zimowej

Wakacje na Dominikanie, Bali, w Chinach, czy Afryce, za nawet mniej niż 4 tysiące złotych? To możliwe! Dzisiaj coraz większa liczba osób odkłada swój wakacyjny urlop letni, wyruszając w egzotyczne podróże zimą. Wtedy bowiem większość ofert egzotycznych wakacji jest oferowana w atrakcyjnych, znacznie obniżonych cenach. Warto zatem zwracać uwagę zarówno na wycieczki objazdowe, jak i wypoczynkowe, np. w Tanzanii, w Jordanii, czy w Emiratach Arabskich.

Opcja własnego wyżywienia

Większość osób przy zakupie wycieczki chce, aby gwarantowała ona opcję all inclusive. Osoby, które nastawiają się jednak na zwiedzanie skuterem, rowerem, czy quadem okolicznych miast, oddalonych od miejsca zakwaterowania nawet kilkadziesiąt kilometrów, powinny dokładnie rozważyć rozwiązanie wyżywienia we własnym zakresie – w restauracjach itd. Kierujmy się bowiem przy tym zasadą, niepłacenia za coś, z czego nie skorzystamy (mowa o hotelowych drinkach, deserach, obiadach, lunchach itd.).

Sposobów na tanie wakacje w różnych zakątkach świata jest wiele. Warto poznać je od wyspecjalizowanych doradców, którzy działają w szeroko wyspecjalizowanych biurach podróży. Najlepsze z nich są w stanie pomóc nam również w optymalizowaniu kosztów kolonii dla dzieci, czy wczasów nad polskim morzem! Takich ekspertów znajdziesz m.in. w biurze podróży Turbacz. Z listą aktualnych wycieczek warto zapoznać się na jego szeroko opisanej tronie www.

Opracowanie:

Biuro Podróży Turbacz Sp. z o.o.

Nowy Targ , Szaflarska 5

Podziel się