Materiał Partnera Ile kosztuje obóz wakacyjny dla nastolatka?

Ile kosztuje obóz wakacyjny dla nastolatka?

W wakacje pragniemy zapewnić naszym dzieciom jak najbardziej atrakcyjny wypoczynek w nagrodę za trudy roku szkolnego. Popularne dla nastolatków są wszelkiego rodzaju obozy. Cieszą się one niegasnącą popularnością. Dają możliwość poznawania ciekawych ludzi i pogłębiania zainteresowań nastolatka. Jaki jest ich koszt?

Obóz młodzieżowy w Polsce

Nasz kraj zachwyca urodą i daje wiele możliwości do organizowania interesujących wycieczek. Obozy młodzieżowe realizowane są nad Morzem Bałtyckim, w górach, na Mazurach oraz wszelkiego rodzaju miejscowościach turystycznych. Oprócz preferencji dotyczących miejsca pobytu, warto też zapytać dziecko o określony charakter obozu. Z roku na rok organizowanych jest coraz więcej wyjazdów tematycznych. Wśród nich możemy wyróżnić obozy sportowe, konne, artystyczne czy też tenisowe. Bardzo modne stały się także obozy fabularne, gdzie nastolatek może wcielić się w postać z ulubionego serialu czy gry na czas trwania wycieczki. Koszty tego typu rozrywki w Polsce kształtują się w granicach 1100 do 2000zł za dziesięciodniowy pobyt.

Obóz młodzieżowy za granicą

Obozy młodzieżowe za granicą są bardzo chętnie wybierane przez polskich nastolatków. Do krajów, które odwiedzają oni z największą ochotą należą Słowacja, Grecja, Chorwacja, Bułgaria oraz Hiszpania. Wycieczki tego typu sprzyjają poznawaniu innych kultur, a także rozwijają zdolności językowe. Jak twierdzi pani Leonarda Niewiadomska-właścicielka biura turystycznego „Lena- ceny obozów zagranicznych są bardzo zróżnicowane. Wszystko zależy od rodzaju transportu, wyżywienia, a także dodatkowych atrakcji w postaci np. wizyty w aquaparku czy rejsu statkiem.

Na co zwrócić uwagę?

Zarówno przy wyprawieniu nastolatka na obóz młodzieżowy w Polsce, jak i zagranicą trzeba mieć na uwadze kilka spraw. Przede wszystkim należy dokładnie sprawdzić organizatora takiego wyjazdu. Powinien on znajdować się w rejestrze, prowadzonym przez marszałka konkretnego województwa. Oprócz tego wszelkie wyjazdy kolonijne i obozy muszą zostać zgłoszone do kuratorium oświaty. Skontrolujmy także standard ośrodka. Duże znaczenie ma to, w jakich warunkach będą spały nasze dzieci oraz jak będzie wyglądało ich wyżywienie. Na obozie młodzieżowym nie może zabraknąć doświadczonej i wykwalifikowanej kadry, która na czas naszej nieobecności, zaopiekuje się dziećmi i będzie im służyć pomocą. Każdy wychowawca i opiekun musi przejść specjalne szkolenie oraz okazać się zaświadczeniem o niekaralności. Przed samym wyjazdem, ustalmy z nastolatkiem zasady, jakich powinien przestrzegać w trosce o bezpieczeństwo swoje i innych.

Opracowanie:

Leonarda Niewiadomska Biuro Turystyczne Lena

Łowicz , Długa 20B

  • tel. 604 284 833

Podziel się