Materiał Partnera Dokąd wyjechać z Warszawy na weekend?

Dokąd wyjechać z Warszawy na weekend?

Po długim i męczącym tygodniu wielu Warszawiaków marzy o spędzeniu, chociaż weekendu poza miastem. Wyjazd nad mazurskie jeziora to już większa wyprawa, która jest zdecydowanie zarezerwowana na wakacyjny urlop. Zatem dokąd pojechać w piątkowe popołudnie? Proponujemy piękne okolice Kampinoskiego Parku Narodowego. To idealny sposób na odnowienie energii potrzebnej w kolejnym tygodniu pracy.

Weekend w Kampinosie

Malownicze krajobrazy Puszczy Kampinoskiej, obecność dzikich zwierząt i bujnej roślinności sprzyjają aktywnemu wypoczynkowi. Na terenie lasów znajdują się ścieżki rowerowe o długości 200 km i piesze 350 km. Na terenie parku bezwzględnie trzeba trzymać się wyznaczonych szlaków. Poza tym można bez ograniczeń poznawać jego tereny, rozkoszować się bliskością natury i odetchnąć świeżym powietrzem. To wymarzona propozycja zwłaszcza dla rodzin, które uwielbiają spędzać wspólnie czas na rowerach. Podróżując w ten sposób, można zwiedzić jednego dnia pełną trasę.

Do wyboru są trzy szlaki przeznaczone dla turystyki rowerowej tj.:

  • Granica – Kirsztajnów – Żelazowa Wola – Wólka Smolana – Sianno – Famułki Brochowskie – Bromierzyk – Granica,
  • Granica – Bromierzyk – Famułki Brochowskie – Demboskie Góry – Rzepowa Góra – Granica,
  • Granica – Górki – Zamczysko – Józefów – Granica.

Rowerowy weekend w Kampinosie – szlaki, gastronomia i nocleg

Proponujemy przyjazd do Sianna w piątkowy wieczór i nocleg w domkach wypoczynkowych. Są one wyposażone w aneksy kuchenne i łazienki. W sobotni poranek warto wybrać się rowerem na pierwszą z opisanych powyżej tras. Jest to dość łatwa droga, ale ze względu na częściowe przejazdy drogami publicznymi nie zaleca się na podróżowanie z malutkimi dziećmi.

Jej długość wynosi 34 km. Może to być przyjemna wycieczka zaplanowana na cały dzień. W pierwszych promieniach słońca opuszczasz Strefę Kampinos i mijasz sielski krajobraz przy murowanej kapliczce. Od tej pory prowadzi Cię niebieski szlak pomiędzy wiekowymi dębami przez Las Sianno. W Bromierzyku zobaczysz kapliczkę św. Teresy oraz pomnikowy dąb jej imienia. Droga do drzewa to piaszczysta droga, zatem lepiej zsiąść z roweru. Po przejechaniu około 2 km dotrzesz do asfaltówki, którą dojedziesz do Granicy. W tej miejscowości możesz zarządzić postój i zwiedzanie Muzeum Puszczy Kampinoskiej i Skansen budownictwa puszczańskiego. Z Granicy kieruj się na Żelazową Wolę, gdzie będziesz mógł zobaczyć dom, w którym urodził się Fryderyk Chopin. W przyjaznym parku możesz razem z rodziną odpocząć. Następnie przez Wólkę Smolną wrócisz do gościnnego Sianna na komfortowy wypoczynek. Życzymy udanego weekendu!

Opracowanie:

Strefa Kampinos Paweł Pisarek

Warszawa , Świętojańska 21

Podziel się