Materiał Partnera Długi weekend w górach. Dlaczego warto?

Długi weekend w górach. Dlaczego warto?

Majówka to jedna z najlepszych okazji do wypoczynku po długiej zimie i inaugurację sezonu urlopowego. Większość Polaków właśnie w tym czasie po raz pierwszy w roku wyrusza na przygodę, nastawiając się na wypoczynek wśród kwitnących jabłoni i rzepaku. Warto jednak pamiętać, że niedługo szykuje się kolejna okazja do zwiedzania, a mianowicie długi weekend związany ze świętem Bożego Ciała. Dokąd się wtedy wybrać?

Tegoroczną majówkę w górach musimy zaliczyć do udanych. Turystom sprzyjała pogoda, dzięki czemu w pełni mogli wykorzystać atrakcje, jakie oferuje okolica – zauważa nasz rozmówca z Hotelu Górskiego w Białce Tatrzańskiej. Wielu z naszych gości, wyjeżdżając, zapowiadała rychły powrót, a rezerwacji na czerwiec przybywa w niebywałym tempie.

Przypominamy – kolejny długi weekend w 2018 roku przypada na połowę czerwca. Jeśli weźmiesz urlop na piątek 16.06, będziesz mógł wypoczywać 4 dni. Kolejna dobra okazja na wypad w góry to oczywiście Noc Kupały. Wieczorem, w sobotę 23 czerwca, zdecydowanie warto siedzieć przy ognisku w magicznym zaciszu Podhala.

Co przyciąga turystów do Białki Tatrzańskiej?

Polskie góry kojarzą się przede wszystkim z zimowym szaleństwem na stokach. Rzeczywiście, okres ferii i Bożego Narodzenia to najgorętszy sezon w tatrzańskiej branży hotelarskiej i usługowej. Jednak nawet wtedy, gdy na Kotelnicy  Białczańskiej i innych pobliskich stokach nie ma już śniegu, zwiedzający nie mogą się nudzić.

Do najważniejszych atrakcji Białki należą baseny termalne. Goście tej podhalańskiej wioski mogą zażywać regenerujących kąpieli termalnych w nowoczesnym kompleksie Terma Bania. Niedaleko znajdują się 2 podobne ośrodki rekreacyjne – Termy Chochołów i Bukovina. Odwiedzający, którzy korzystają z Pakietu Wiosennego w Hotelu Górskim mogą liczyć dodatkowo na zniżki na bilety wstępu do tych obiektów.

Nie zabraknie atrakcji również dla osób, ceniących sobie aktywny wypoczynek. Będąc w Białce można wybrać się na wyprawę off-road. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się także wypożyczalnie sprzętu Monster-Roller, będącego ciekawym połączeniem hulajnogi z dużymi, terenowymi kołami, które umożliwiają jazdę poza szlakiem. Inną propozycją jest refting, czyli spływy po jedynej w kraju rzece typu alpejskiego, czyli właśnie po Białce. Warto napomknąć, że długość szlaku kajakowego przekracza 200 km.

Wypoczynek w górach – z dziećmi czy z przyjaciółmi?

Bez względu na to, czy planujesz wiosenny wypad z przyjaciółmi, czy szukasz zacisznego miejsca na rodzinny wypoczynek, w górach z pewnością szybko znajdziesz najodpowiedniejsze dla siebie atrakcje. Grupy znajomych najchętniej decydują się na udział we wspomnianych wcześniej, nieco ekstremalnych atrakcjach, natomiast rodziny zwykle decydują się raczej na zabawę w wodach termalnych.

A  kiedy wrażeń będzie już za wiele? Zarówno najmłodszą młodzież, jak i dorosłych, zachwyca już sam krajobraz Białki. Wioska zbudowana jest w stylu góralskim i właśnie taka autentyczna atmosfera roztacza się po tutejszych uliczkach. Jest tu zdecydowanie mniej sklepów z pamiątkami, barów i głośnych dyskotek, niż w sąsiednich kurortach. Za to przybywający tu turyści mogą cieszyć się spokojem i urokiem lokalnych, swojskich sklepików i karczm, w których spotkają miejscowych bajarzy.

Podziel się