Materiał Partnera Dlaczego warto wybrać pokoje gościnne zamiast hotelu?

Dlaczego warto wybrać pokoje gościnne zamiast hotelu?

Zapewne wielu z nas, przeglądając oferty hoteli, hosteli, pensjonatów na swoje upragnione wakacje, zostało kuszonych bardzo atrakcyjnymi cenami pokoi gościnnych. Jednak co to tak naprawdę jest? Otóż nie termin ten nie istnieje tylko i wyłącznie w Polsce. Na całym świecie możemy spotkać się z podobnymi przybytkami, w krajach anglojęzycznych jest to „B&B” (czyli Bed and breakfast), we Francji chambres d’hôtes itd.

Przywitanie

Już u progu gościnnych pokoi poczujemy różnicę. Zostaniemy przywitani przez rodzinę goszczącą, co stanowi ogromną różnicę w stosunku do hoteli i hosteli, gdzie przywitają nas zwyczajni pracownicy, którzy „hurtowo” obsługują gości. Ponadto, jeśli chcemy uniknąć ogromnych tłumów turystów, pokoje gościnne są właśnie dla nas. Gospodarz oferuje nam w pełni wyposażony pokój w domu na jedną lub więcej nocy. Rzecz jasna do dyspozycji posiadamy dostęp do łazienki z ręcznikami (wspólnej lub prywatnej – zależy od właściciela). Łóżko, jak w innych tego typu obiektach, zostaje przygotowane przed naszym przyjazdem.

Śniadanie

Zazwyczaj w cenę pokoju wliczone jest od razu śniadanie – serwowane przy stołach indywidualnych lub przy jednym dużym. Właściciele bardzo często są obecni przy śniadaniu, lub nawet sami je częściowo przygotowują, dlatego też przygotujmy się na nieco bardziej rodzinną atmosferę niż w ogromnych hotelach, wydających tysiące porcji śniadaniowych, przygotowywanych masowo przez zatrudnionych ludzi.

Znaczenie

Pokoje gościnne są zazwyczaj zlokalizowane w ciekawych zakątkach swojego regonu, na przykład w Łodzi, Anna Pokoje gościnne znajduje się niedaleko rezerwatu przyrody, parku linowego, parku wodnego, umożliwiając gościom wiele atrakcji. Dodatkowo, często założyciele pokojów gościnnych są miłośnikami swojego regionu i z przyjemnością opowiedzą nam ciekawostki, których nie usłyszelibyśmy na recepcji czterogwiazdkowego hotelu. Mogą polecić świetne restauracje, w których sami chętnie przebywają, a także sklepy i lokalne specjały. To co również odróżnia pokoje gościnne to klientela. Zazwyczaj są to ludzie stroniący od hałasu, zgiełku i bezmyślnej turystyki. Bardzo często, mając podobne przekonania wywiązują się rozmowy na wiele tematów, wymieniane są doświadczenia, ciekawe informacje dotyczące regionu.

Kolacja

Niektóre pokoje gościnne oferują nam formułę table d’hôtes (kolacja rodzinna), jest to kolacja, przy której zbierają się wszyscy mieszkańcy przybytku. Oczywiście odbywa się to przy rodzinnym stole wraz z właścicielami. Składa się z jednego menu, nie ma karty jak w restauracji, a podczas takiej kolacji serwowane są zazwyczaj specjały charakterystyczne dla danego miejsca.

Opracowanie:

Anna Pokoje gościnne

Łódź , Łagiewnicka 185

Podziel się