Materiał Partnera Dlaczego warto spędzić wakacje na Kaszubach?

Dlaczego warto spędzić wakacje na Kaszubach?

Kaszuby są idealnym miejscem na wakacje. Kuszą turystów z całej Polski wspaniałą kuchnią, malowniczymi krajobrazami i fantastyczną pogodą. Ceny są bardzo atrakcyjne. Warto się tutaj wybrać z całą rodziną. Kiedy świeci słońce, można popływać kajakiem, pojeździć na rowerze i wybrać się na długą pieszą wycieczkę. Występują tu świetne warunki do łowienia ryb, jazdy konnej i uprawiania sportów wodnych.

Dlaczego warto zwrócić uwagę na agroturystykę?

Jeśli lubisz odpoczywać na świeżym powietrzu i podziwiać cuda natury, agroturystyka będzie dla Ciebie idealnym pomysłem. Rano będzie Cię budzić trel ptaków. Codziennie możesz podziwiać fantastyczne krajobrazy. Cudowne wakacje na Kaszubach możesz spędzić m.in. w Sakowcówka Gospodarstwo Agroturystyczne. Ośrodek oferuje mnóstwo ciekawych ciekawych atrakcji dla całej rodziny. Znajduje się w malowniczej miejscowości Łapino Kartuskie w województwie pomorskim. Główną zaletą takich wakacji jest bliskość natury. Możesz tutaj wspaniale się uspokoić i wyciszyć. Właściciele gospodarstw agroturystycznych proponują gościom popołudniowe pikniki i wieczory przy ognisku.

Agroturystyka jest również doskonałym pomysłem dla rodzin z małymi dziećmi. Maluchy mogą się tutaj bawić do woli. Na pewno nie będą się nudzić. Mogą jeździć konno, kąpać się w jeziorze i rzece oraz podziwiać naturę. Gospodarstwo w Łapinie Kartuskim prowadzi doskonałą szkółkę jeździecką. Jeśli chcesz, by Twój maluch nauczył się jeździć konno, zarezerwuj nocleg. Na terenie gospodarstwa znajduje się również mini skansen i plac zabaw dla dzieci. W pobliżu znajdują się wspaniałe jeziora. Można w nich pływać i łowić ryby. Jeśli lubisz sporty wodne, koniecznie wybierz się na Kaszuby. Panują tu idealne warunki do uprawiania wielu dyscyplin.

Co jeszcze można robić na Kaszubach?

Kaszuby to kraina pięknych jezior. Są idealnym miejscem dla osób, które lubią aktywnie spędzać wolny czas. Gospodarstwo znajduje się 600 metrów od malowniczego jeziora Łapińskiego. Mieści się zaledwie 12 km od lotniska Gdańsk Rębiechowo. Jeśli przyjechaliśmy na trochę dłużej, warto odwiedzić Gdańsk, Gdynię, Szymbark i Sopot. W Gdańsku warto zobaczyć przede wszystkim Latarnię Morską, Dom Uphagena, Dwór Artusa, Forty Napoleońskie i Bazylikę Mariacką. Główną atrakcją Szymbarku jest natomiast Dom na głowie. To wspaniałe miejsce rozrywki. Z pewnością spodoba się całej rodzinie. Oryginalny budynek postawiony jest na dachu. Można do niego wejść przez okno szczytowe. Spaceruje się po suficie. Pomieszczenia wyposażone są w meble z PRL.

Opracowanie:

Sakowcówka Gospodarstwo Agroturystyczne

Łapino Kartuskie 30A

Podziel się