Materiał Partnera Apartamentowiec jako wygodne miejsce zamieszkania w centrum miasta

Apartamentowiec jako wygodne miejsce zamieszkania w centrum miasta

Własne mieszkanie to zdecydowanie jeden z najważniejszych składników majątku. Zanim jednak zaciągniemy kredyt i je kupimy, musimy poważnie rozważyć wszystkie za i przeciw każdej z ofert. Rynek mieszkaniowy jest obecnie w fazie dynamicznego rozkwitu, oferta deweloperów jest rozbudowana i nie zabraknie w niej również propozycji dla bardzo wymagających klientów. Sprawdźmy, dlaczego warto postawić na mieszkanie w apartamentowcu w centrum miasta.

Wysoka wartość lokalu

Nie jest tajemnicą, że za mieszkanie w apartamentowcu zapłacimy znacznie więcej, niż za lokal w bloku na przedmieściach. Ceny uzależnione są oczywiści od standardu budynku, piętra, metrażu, dokładnej lokalizacji i miasta. Najwyższe ceny notowane są dużych miastach, takich jak Warszawa, Kraków, Gdańsk – za metr powierzchni zapłacimy 10 tysięcy złotych lub więcej. A ponieważ za apartamenty uznaje się mieszkania o dość dużej powierzchni, od 50 metrów wzwyż, myśląc o zakupie takiego lokalu musimy być przygotowani na bardzo duży wydatek.

Jednak taka inwestycja się opłaca – mówi przedstawiciel firmy Mab Bud - Mieszkanie zachowuje bowiem swoją wartość i staje się solidną lokatą finansów. Jeśli myślimy o nabyciu mieszkania pod wynajem, taka lokalizacja przyniesie nam największy zysk.

Wygoda i bezpieczeństwo

Dużym atutem, przemawiającym za kupnem apartamentu w nowoczesnym budynku jest wysoki poziom wygody i bezpieczeństwa. Obiekty te posiadają całe standardowe wyposażenia, takie jak windy, kamery bezpieczeństwa, podziemny parking, często są odgrodzone, dzięki czemu są mniej dostępne dla niepożądanych gości. Powszechną praktyką jest wykonywanie recepcji, dzięki czemu administracja ma stałą kontrolę nad tym, kto wchodzi na teren budynku. Również same mieszkania wykonywane są w dużo wyższym standardzie, niż mieszkania w typowym bloku – obejmuje to zarówno wykorzystanie materiałów wyższej jakości i obecność nietypowych rozwiązań, np. klimatyzacji.

Kameralne otoczenie

Wielu osobom mieszkanie w bloku kojarzy się z hałasem – sąsiedzi dookoła nas prowadzą własne życia, mają małe dzieci, trzymają w mieszkaniu zwierzęta, w sezonie letnim często przeprowadzane są remonty. Takie warunki skutecznie uprzykrzają życie. Decydując się na mieszkanie w apartamentowcu możemy uniknąć takich nieprzyjemności, ponieważ zwykle są to obiekty bardziej kameralne, posiadające niewiele lokali. Zwykle decydują się na nie również inne osoby, które cenią sobie ciszę i spokój.

Podziel się