Artykuł sponsorowany Agrowczasy dla seniorów – wybierz wypoczynek na Kaszubach

Agrowczasy dla seniorów – wybierz wypoczynek na Kaszubach

Kaszuby to jeden z ciekawszych regionów kulturalnych Polski, który słynie między innymi z tego, iż wielu jego mieszkańców włada – całkowicie odmiennym od polskiego – językiem kaszubskim. By poznać wręcz magiczną i pełną tradycji kulturę Kaszubów, należy odwiedzić nie tylko Trójmiasto, Mierzeję Helską, słynne Kartuzy czy równie znane Wejherowo. Warto także zapuścić się w głąb terenów zaliczanych do Kaszub, zatrzymując się w pełnym jezior i pięknych lasów Kaszubskim Parku Krajobrazowym. Szczególnie poleca się stawiać na agrowczasy, które spełnią oczekiwania m.in. seniorów.

Wczasy idealne dla seniorów

Wczasy w ośrodkach agroturystycznych wybierane są dzisiaj zarówno przez samotnych podróżników, jak i przez rodziny z dziećmi, grupki znajomych, sportowców, zakochane pary czy przez zorganizowane grupy kolonijne. Chętnie na agrowczasy stawiają dzisiaj także seniorzy, którzy szukają kontaktu z naturą, spokoju, a także ucieczki od wielkomiejskiego hałasu nowoczesnej technologii. Na terenach, na których powstają ośrodki agroturystyczne, znaleźć można bowiem piękne lasy i puszcze, niezmącone ludzką dłonią źródełka i rzeczki, wielkie jeziora oraz wiele szlaków pieszych czy też rowerowych. Seniorzy mogą zatem postawić na aktywny wypoczynek w łonie natury, a także na błogie lenistwo, które dzisiaj zapewniają właściciele ośrodków wypoczynkowych działających w ramach agroturystyki.

W takich miejscach można poznać uroki wiejskiego spokoju, a także życia. Ośrodki agroturystyczne organizują dla gości ogniska, wieczory spędzane wraz z kapelami grającymi muzykę na żywo, dania regionalne i staropolskie przygotowywane tylko z własnych zbiorów pozbawionych chemii i GMO, a także pomagają przenieść się w czasy dzieciństwa. Seniorzy, którzy wychowywali się na wsi, a przenieśli się w okresie dorosłości do miast, jeszcze raz mogą poczuć smak powolnego wiejskiego relaksu, wśród zwierząt gospodarczych, koni oraz sprzętów rolniczych.

Aktywni emeryci bez problemu znajdą również zarybione stawy oraz inne miejsca do wędkowania, liczne zabytki i muzea danego regionu oraz inne atrakcje. Wiele z nich oferuje cały region Kaszub. Szczególnie warto jednak wybrać okolice Kaszubskiego Parku Krajobrazowego, miejsca pogodnego oraz spokojnego, gdzie można spędzić beztroski czas wiosną, latem, jesienią czy zimą.

Dlaczego warto postawić na wczasy na Kaszubach?

Kaszuby podobnie jak Bieszczady czy Warmia i Mazury to region, w którym bez problemu znaleźć można miejsca wypoczynku z dala od cywilizacji. To właśnie zapewniają ośrodki agroturystyczne położone w bezpośrednim sąsiedztwie pól, lasów oraz jezior. Te działające na Kaszubach gwarantują również gościom podróż po wyjątkowej kulturze Kaszubów – podróżni mogą przenieść się do sielankowego świata pełnego relaksu. Wspomnieć należy też o atrakcyjnych kosztach. Wypoczynek w miejscowościach położonych w Kaszubskim Parku Krajobrazowym jest znacznie tańszy od tego w górach czy bezpośrednio nad Morzem.  

Kaszuby to zatem idealne miejsce na błogi i aktywny wypoczynek dla seniorów oraz osób, które szukają odetchnienia od codziennych obowiązków bez ponoszenia wysokich kosztów. Tani pobyt oferuje gospodarstwo agroturystyczne POD LIPĄ, które mieści się w Kożyczkowie, w samym sercu Kaszub. To tam można wynająć komfortowe pokoje lub też cały dom. Na przybyszów czeka zaś wiele ciekawych atrakcji, które zapewniane są przez właścicieli pięknej wiejskiej Willi.

Co zaś można zobaczyć w Kaszubskich Parku Krajobrazowym? Prócz niezliczonych bogactw naturalnych, które zachwycają od lat turystów z Polski i całego świata – m.in. z Niemiec – w sercu Kaszub znaleźć można:

  • Ogród botaniczny w Gołubiu,
  • wieżę widokową w Wieżycy,
  • kurhany i kręgi kamienne w Wąsiorach,
  • Kaszubski Park Miniatur w Stryszej Budzie,
  • Muzeum Ziemi Kaszubskiej i Sprzętów Militarnych,
  • farmę strusi w Goręczynie.

Pomysłów na spędzenie czasu w Kaszubskim Parku Krajobrazowym jest jednak znacznie więcej!

 

Opracowanie:

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas