Artykuł sponsorowany Transport towarów delikatnych

Transport towarów delikatnych

Transport towarzyszy nam w każdej dziedzinie życia. Ułatwia nam poruszanie się, a także wymianę dóbr w skali krajowej i międzynarodowej. W tym drugim przypadku mówimy o transporcie ładunków, którego wielkość określa się poprzez ciągłą grę popytu i podaży na rynku. Transport towarów codziennego użytku nie wymaga specjalnych warunków w porównaniu do ładunków delikatnych, które należy przewozić odpowiednio przystosowanymi pojazdami zapewniającymi bezpieczeństwo lub adekwatną temperaturą.

Jak zabezpieczyć delikatny towar?

Przewiezienie w całości towaru delikatnego jest bardzo ważne zarówno dla klienta, jak i nadawcy. Pod tym określeniem często kryją się wszelkiego rodzaju towary ze szkła – okna, szyby, szklane panele, akcesoria optyczne, smartfony, telewizory itp. Należy pamiętać o dokładnym zapakowaniu delikatnego ładunku – dobrać odpowiedni karton i w razie potrzeby użyć wypełniaczy, aby go zabezpieczyć i unieruchomić. Najlepiej tak spakowany i zaklejony karton umieścić w drugim, większym, również wypełnić (styropianem lub pianką) z każdej strony oraz znów dokładnie okleić.

Na co zwrócić uwagę nadając delikatny towar?

Aby kierowca wiedział, że dany towar jest delikatny, trzeba umieścić na nim specjalną naklejkę z informacją i oznaczeniem. Ponadto karton nie powinien być mokry ani zniszczony czy porwany. Osoby przewożące towary delikatne również powinny mieć świadomość, z jakim ładunkiem przychodzi im jechać – uważa dyrektor firmy transportowej Kigar, która świadczy usługi transportu krajowego i międzynarodowego oraz spedycji. Nasi pracownicy dysponują niezbędnymi certyfikatami, korzystają z nowoczesnej floty i przestrzegają przepisów umowy ADR, dzięki czemu nasi klienci mają pewność, że towary znajdują się w dobrych rękach i dotrą do punktu docelowego bezpiecznie i szybko.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas