Artykuł sponsorowany Na czym polega konfekcjonowanie towaru?

Na czym polega konfekcjonowanie towaru?

Zakupiony towar, zanim trafi do docelowego klienta, musi być odpowiednio przygotowany. To przygotowanie polega nie tylko na zabezpieczeniu przedmiotów na czas transportu, tak aby w dobrym stanie dotarł do docelowego klienta. W zakres konfekcjonowania wchodzi także odpowiednie oznakowanie danego towaru, opakowanie go w atrakcyjny wizualnie sposób oraz dołączenie do niego dodatków.

Czym jest konfekcjonowanie towarów??

Pod pojęciem konfekcjonowania (z j. angielskiego – „co-packing”), kryją się poszczególne czynności polegające na kompletowaniu, łączeniu oraz pakowaniu określonych towarów. Proces ten przebiega według ściśle określonego schematu, np. łączone są ze sobą pewne grupy towarów, które następnie zostaną wysłane do klienta. W pierwszej kolejności towary muszą być więc odpowiednio posegregowane. Segregacja najczęściej wykonywana jest ręcznie, przez pracowników magazynowych. Do zabezpieczenia poszczególnych partii towarów wykorzystywane są także specjalne maszyny, których zadaniem jest np. dokładne zapakowanie towarów w folie zabezpieczające. Pakiety i grupy towarów mogą być ze sobą dowolnie zestawione, według zlecenia klienta. Taką usługą zajmują się profesjonalne firmy spedycyjno-logistyczne, na przykład Mark Spedition.

Etykietowanie towarów i dołączanie gratisów

Często klient zamawia kilka różnych przedmiotów, które dostarczone są do niego w jednej przesyłce. Każdy z jej elementów powinien być dołączony w oryginalnym opakowaniu producenta. Konfekcjonowanie towarów nie ingeruje bowiem w cechy fizyczne towaru. Poszczególne przedmioty, stanowiące np. zestawy promocyjne, są znakowane poprzez naklejenie na nie nowych kodów kreskowych oraz oznaczeń ułatwiających ich identyfikację. Etykietowanie najczęściej przeprowadzane jest ręcznie. Często do zamówionych towarów dodawane są również gratisy. Do ich dołączenia używa się najczęściej taśm lub folii, za pomocą których dodatki są mocowane do towaru głównego.

Pakowanie towaru na czas transportu

W dzisiejszych czasach towary najczęściej wysyłane są za pomocą firm kurierskich lub tradycyjnej poczty. Taka forma transportu wymaga odpowiedniego zapakowania przedmiotów, tak aby dotarły one nienaruszone do klienta docelowego. Delikatne towary są pakowane zazwyczaj w sztywne kartony, które zabezpieczają ich zawartość przed uszkodzeniem. Szkło i inne kruche przedmioty dodatkowo zabezpiecza się folią bąbelkową, co sprawia, że są one mniej narażone na wstrząsy. Opakowanie zewnętrzne powinno być dodatkowo atrakcyjne wizualne. W tym celu wiele firm stosuje własne opakowania firmowe oznakowane logo swojej marki, dzięki czemu taki towar jest bardziej atrakcyjny wizualnie dla klienta oraz daje możliwość szybkiej identyfikacji zawartości.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas