Materiał Partnera
Jak przygotować się do przeprowadzki?

Jak przygotować się do przeprowadzki?

Przeprowadzka jest zawsze dużym przedsięwzięciem. Im rzadziej występuje, tym bardziej trzeba się do niej przygotowywać. Błędy spowodowane złym przygotowaniem, może kosztować nas sporo pieniędzy, czasu i nerwów. Jeśli jednak będziemy trzymać się kilku zasad, każda przeprowadzka powinna być łatwa, szybka i przyjemna. Trzeba tylko zacząć odpowiednio wcześniej.

Przygotowanie

Myśląc o przeprowadzce, raczej nikt nie ma na myśli jednego dnia. Jest to cały proces, do którego należy się przygotować dobry miesiąc wcześniej. W pierwszej kolejności należy pomyśleć, jakie instytucje należy poinformować o zmianie miejsca zamieszkania. W zależności, czy przy tej zmianie, zmienia się także adres zameldowania, należy zawiadomić odpowiednie instytucje i firmy, to jest:

  • Urząd skarbowy
  • Urząd pocztowy
  • Zakład Ubezpieczeń Społecznych
  • Kasę chorych

Pamiętajmy też o banku, firmie ubezpieczeniowej, z usług której korzystamy, dostawców gazu i prądu, a także firmę telekomunikacyjną, która dostarcza nam kablówkę i internet. Warto oszacować średni czas, jaki będzie potrzebny na przeprowadzenie przeprowadzki. Jeśli potrzebne będzie więcej, niż jeden dzień, należy powiadomić pracodawcę, i załatwić sobie na ten czas urlop (o ile taki będzie potrzebny). Jeśli nie posiadamy auta, które się nada do przeprowadzki (przede wszystkim musi być odpowiednio duże), możemy skorzystać z usług firmy transportowej, takiej jak PW Bylew, która specjalizuje się w przeprowadzkach. W takim wypadku należy się odpowiednio wcześniej umówić. Nie warto odkładać tego na później, ponieważ może zabraknąć wolnych terminów.

Pakowanie

Przed rozpoczęciem rozmieszczania swoich rzeczy w kartonach, również należy się przygotować. W pierwszej kolejności warto zrobić porządki rzeczami. Poukładać wszystko kategoriami i wyselekcjonować część rzeczy, których nie chcemy wziąć. Przeprowadzenie takiej selekcji ma dwie zalety:

  1. Pozbędziemy się niepotrzebnych, nieużywanych rzeczy
  2. Zmniejszamy ilość przedmiotów, które należy przetransportować

Po przeprowadzeniu segregacji warto zrobić listę przedmiotów i sprzętów elektronicznych do przewiezienia. Powinniśmy też pamiętać o kartonach. Warto mieć kartony o różnych wielkościach. Można je kupić (np. w Ikei) albo zapytać w sklepach (niejednokrotnie sklepy posiadają duże ilości kartonów, które chętnie oddadzą). Pakując rzeczy w kartony, pamiętajmy, aby je podpisać. Można też zrobić listę zawartości kartonów. Można ją przyczepić do pakunku albo mieć przy sobie.

Transport

Po zamówieniu transportu, pamiętajmy odpowiednio wcześniej powiadomić osoby, które (jeśli takie będą potrzebne) pomogą nam nosić wszystkie pakunki. Przed transportem upewnijmy się, czy nasz dobytek jest dobrze zabezpieczony.

Opracowanie:

PW Bylew-Paweł Bylewski

Brodnica , Kochanowskiego 1

  • tel. 534 609 484

Podziel się