Materiał Partnera
Dlaczego warto wynająć auto dostawcze przy przeprowadzce?

Dlaczego warto wynająć auto dostawcze przy przeprowadzce?

Przeprowadzka to często duże i pracochłonne przedsięwzięcie które, aby było dobrze wykonane, powinno być odpowiednio zaplanowane i zorganizowane. Jeśli planujemy dużą przeprowadzkę wraz z meblami, sprzętem AGD i dużą ilością kartonów, może się jednak okazać, że wszystkie te przedmioty nie zmieszczą się w naszym aucie. Dobrym wyjściem z tej sytuacji jest natomiast wynajem auta dostawczego.

Auto dostawcze przy przeprowadzce – zalety takiego rozwiązania

Wynajem auta dostawczego na czas przeprowadzki to doskonałe rozwiązanie dla tych osób, które nie chcą przeznaczać dużych pieniędzy na zatrudnienie profesjonalnej firmy zajmującej się przeprowadzkami. Jest to bowiem dość duży wydatek, zwłaszcza jeśli mamy dużo sprzętów do wyniesienia i przewiezienia. Wynajem auta dostawczego kosztuje bowiem znacznie mniej i pozwala na takie zorganizowanie całego procesu przeprowadzki, aby był dla nas jak najwygodniejszy. W dodatku pracownicy firm wynajmujących takie samochody, np. Forcar, zawsze służą nam radą.

Mając samochód dostawczy do naszej dyspozycji, możemy wybrać dogodny dla nas moment oraz pracować w naszym tempie. Takiej wygody nie dadzą nam natomiast firmy przeprowadzkowe, które najczęściej dysponują małą ilością wolnych terminów i nie pracują w weekendy, w związku z czym musimy się do nich dostosować i nierzadko brać z tego powodu wolne w pracy. A tak się często składa, że większość z nas planuje przeprowadzkę właśnie w sobotę i niedzielę. Auto dostawcze nie ogranicza więc nas i pozwala na taką organizację całego procesu przeprowadzki, jaka nam najbardziej odpowiada.

Jaki samochód dostawczy wybrać do przeprowadzki?

To, jaki samochód dostawczy powinniśmy wynająć, zależy w dużej mierze od ilości i wielkości mebli oraz sprzętu, jakie musimy przewieźć. Jeśli mamy mało czasu i sporo mebli, warto zdecydować się na auto duże, w którym zmieści się większość przedmiotów. Warto także pamiętać, że transport dużych mebli, np. szafy, witryny czy komody, najlepiej jest rozłożyć na części na czas transportu, co zdecydowanie ułatwi nam ich przewożenie oraz pozwoli zmieścić w samochodzie znacznie więcej przedmiotów. Jeśli natomiast mamy do przewiezienia same niewielkie meble oraz kartony, możemy z powodzeniem wynająć mniejszy samochód dostawczy. Przed decyzją warto także określić przybliżoną objętość wszystkich przedmiotów, które mamy do przewiezienia i na tej podstawie dobrać ładowność samochodu. Pamiętajmy także, że lepiej jest wynająć nieco większy samochód dostawczy niż zbyt mały.

Podziel się