Materiał Partnera Zalety wynajmu autokarów

Zalety wynajmu autokarów

W dzisiejszych czasach przewozy autokarowe ustępują miejsca transportowi lotniczemu. Wiele osób zapomina, że podróż autokarem także ma wiele praktycznych zalet. Nasze skojarzenia z dzieciństwa, kiedy dłuższa jazda autobusem wiązała się z dużą niewygodą, niewiele ma wspólnego z rzeczywistością. Warto zatem przeczytać, jakie są największe zalety podróżowania autokarem.

Jakie są koszty podróżowania autokarem?

Wynajem autokaru kojarzy nam się z ogromnym kosztem. Trzeba przecież pokryć koszty amortyzacji pojazdu, paliwa i kierowcy. Ponadto zarobić też musi firma wynajmująca autokary. Okazuje się jednak, że organizując daleki wyjazd dla kilkudziesięciu osób, koszty te nie muszą być wcale porażające. Bardzo często przejazd w dwie strony jest tańszy aniżeli podróż busem, pociągiem czy samolotem. Oczywiście nie jest to regułą, ale jasno pokazuje, że podróżowanie autokarem się opłaca. Ponadto przy wynajmie całego autokaru można liczyć na różnego rodzaju zniżki. Koszty wynajmu maleją z każdym przejechanym kilometrem. Im dalsza wyprawa, tym niższy koszt wynajmu autokaru.

Jak są wyposażone nowoczesne autokary?

Autokary najczęściej pamiętamy ze szkolnych wycieczek. I nie zawsze są to dobre wspomnienia. Bardzo surowe pod względem wyposażenia pojazdy nie zapewniały wygody podróżowania. Z każdym przejechanym kilometrem potęgowały zmęczenie i niechęć do dalszej podróży. Obecnie autokary to już zupełnie inne pojazdy. Przewozy autokarowe gwarantują wysoki komfort podróżowania. Każdy pojazd wyposażony jest w komfortowe fotele z możliwością regulacji oraz pasami bezpieczeństwa. Standardem jest też klimatyzacja, telewizja, odtwarzacz DVD, a nawet bar kawowy. Wszystko po to, aby podróżujący czuli się jak najbardziej komfortowo. Same pojazdy przeszły także wielką zmianę technologiczną. Nowoczesne modele są nie tylko doskonale wygłuszone, ale przede wszystkim gwarantują wysoki poziom bezpieczeństwa dzięki wzmocnionej karoserii czy systemowi kontroli trakcji.

Wysokie standardy obejmują także kierowców, których zadaniem jest dbać nie tylko o bezpieczeństwo, ale także wygodę podróżujących.

Na czym polega przewaga przewozów autokarem?

Podróż autokarem ma pewne zalety, których nie mogą zagwarantować inne środki transportu. Wynajmując cały autokar, możemy zaplanować podróż ściśle według własnego scenariusza. Od nas zależy zatem ilość przystanków i miejsca, w których autokar będzie się zatrzymywał. Jazda autokarem pozwala także na swobodne podziwianie krajobrazów. Ma to szczególną wartość podczas podróży międzynarodowych. Nawet korzystając z „rejsowych” połączeń mamy pewność, że częstotliwość odjazdów jest większa, aniżeli w przypadku połączeń lotniczych.

Wynajem autokaru to doskonały pomysł na organizację wycieczki. Ten typ transportu sprawdzi się zarówno podczas krótkich wycieczek, jak i dalekich podróży. Szukając sprawdzonego przewoźnika wynajmującego autokary i busy, warto skorzystać z oferty firmy Przewozy Autokarowe Agmar S. Ratajczak I M. Bączkiewicz Sp.j. z Gutowa Małego. Firma Agmar obsługuje zarówno przewozy krajowe, jak i wycieczki na terenie całej Europy.

Opracowanie:

Podziel się