Materiał Partnera Zakup samochodu za granicą – jak przewieźć go do Polski?

Zakup samochodu za granicą – jak przewieźć go do Polski?

Samochody osobowe z rynku wtórnego wciąż cieszą się ogromnym zainteresowaniem ze strony klientów, ponieważ przy odrobinie szczęścia trafić można na istną perełkę. Wiele uwagi poświęca się przede wszystkim rynkom Europy Zachodniej, gdzie często spotyka się rzetelne i niezwykle atrakcyjne cenowo oferty. Pojawia się jednak zasadnicze pytanie, dotyczące tego, w jaki sposób przewieźć zakupione auto w momencie, gdzie nie posiada ono wszystkich niezbędnych dokumentów, uprawniających do jazdy?

Profesjonalny transport samochodów zza granicy

Zakupiony przez nas za granicą samochód może nie nadawać się do jazdy z absolutnie różnych przyczyn. Częstą praktyką jest kupowanie samochodów lekko uszkodzonych. Ceny takich aut są niezwykle atrakcyjne, a bywa, iż naprawy można przeprowadzić na własną rękę w kraju. W niektórych sytuacjach samochód nie jest wyposażony w niektóre dokumenty, takie jak te, potwierdzające pozytywne przejście przeglądu technicznego. Taki stan rzeczy powoduje, że nie można poruszać się nim legalnie po drogach. Samochody coraz częściej kupowane są drogą internetową.

To nie tylko ogromna wygoda, ale także szansa na zaoszczędzenie ogromnej ilości cennego czasu. Po zatwierdzeniu takiej transakcji, aby nie kłopotać się odbiorem pojazdu z konkretnego miejsca, warto zlecić przewóz najbardziej doświadczonym firmom transportowym. Zdecydowanie zalicza się do nich firma Budzik Auto-Lohr, która dzięki swojej rzetelności oraz terminowości wykonywanych zleceń, wyrobiła sobie opinię jednej z najlepszych w skali całego regionu. Co zatem wyróżnia najlepsze firmy transportowe?

Przewóz pojazdów – czy tylko samochody?

Najbardziej wyróżniający się na rynku przewoźnicy słyną przede wszystkim z niezwykle szerokiej oferty usługowej. Tak jest również i w tym przypadku. Aby spełnić oczekiwania wszystkich nawet najbardziej wymagających klientów, poza transportem samochodów osobowych, inwestorzy mogą liczyć także na przewóz motocykli, quadów oraz aut dostawczych. Na specjalną uwagę zasługuje sposób przewozu konkretnych maszyn. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych lawet, klienci mogą mieć pewność, że ich wymarzone pojazdy zostaną przewiezione do miejsca docelowego w stanie nienaruszonym.

Transport samochodów zza granicy jak zatem widać, nie musi wiązać się ani z wysokimi kosztami, ani z koniecznością zaplanowania potężnego przedsięwzięcia logistycznego. Z oferty specjalistycznego transportu warto skorzystać głównie dlatego, iż samochody zza granicy w zdecydowanej większości przypadków charakteryzują się lepszym wyposażeniem oraz mniejszymi przebiegami. To zatem doskonałe rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy cenią sobie idealny stosunek ceny do jakości.

Podziel się