Materiał Partnera W jakiej sytuacji warto skorzystać z wynajmu powierzchni magazynowych?

W jakiej sytuacji warto skorzystać z wynajmu powierzchni magazynowych?

Wiele firm z branży handlowej, transportowej, czy kurierskiej musi dysponować odpowiednim miejscem do przechowywania często ogromnej ilości towaru, nierzadko wymagającego specyficznych warunków, jak choćby konkretna temperatura. W tej sytuacji należy dobrze zastanowić się co będzie korzystniejszym wyborem – zainwestowanie we własny magazyn, czy też jego wynajem?

Wynajem tymczasowy

Wynajęcie powierzchni magazynowej jest bardzo korzystne szczególnie w dwóch przypadkach – kiedy nasza firma jest nowa lub gdy poszerzamy zakres jej działalności. Nie mając jeszcze doświadczenia na rynku, nie znamy dokładnie naszych potrzeb, często też nie dysponujemy wystarczającymi środkami finansowymi na budowę własnego magazynu – jeśli jednak zamierzamy zainwestować w jego budowę w przyszłości warto jest zweryfikować nasze rzeczywiste wymagania właśnie poprzez wynajem magazynu. Jest to opcja zarówno wygodna, bezpieczna, jak i praktyczna. W przypadku, gdy nasza firma jest w trakcie rozbudowy warto jest wynająć magazyn  tymczasowo, aby przechować towar do momentu, aż będziemy dysponować własnym magazynem.

Należy podkreślić, iż wynajem powierzchni magazynowych jest korzystnym rozwiązaniem nie tylko w wyżej opisanych przypadkach. Okazuje się, że skorzystanie z tego typu usług pozwoli nam z powodzeniem zastąpić posiadanie własnego magazynu.

Lokalizacja firmy

Ważnym aspektem jest fakt, że w przypadku, gdy chcemy zmienić lokalizację naszej firmy posiadanie własnego magazynu może przysporzyć nam pewnych trudności – przede wszystkim będziemy musieli liczyć się z jego sprzedażą i ogromem formalności z tym związanych.

Podobnie wygląda sytuacja, kiedy decydujemy się zawiesić naszą działalność. Wynajmując magazyn jesteśmy zobowiązani jedynie wypowiedzieć umowę najmu. Bez problemu możemy to zrobić również w przypadku, gdy znajdziemy korzystniejszy dla naszych potrzeb magazyn – dodaje nasz rozmówca reprezentujący firmę Operis.

Oszczędność czasu i pieniędzy

Nie da się ukryć, iż budowa własnego magazynu wiąże się z ogromną inwestycją  finansową, pochłania również duże ilości czasu. W przypadku wynajmu, poświęcamy czas jedynie na znalezienie odpowiedniego magazynu. Musimy liczyć się również z faktem, że samo utrzymanie takiej powierzchni nie należy do tanich – jeśli nasza firma nie jest duża, utrzymanie magazynu może być wyższe niż zyski z naszego przedsiębiorstwa.

Należy zwrócić uwagę, iż wynajmując magazyn, nie musimy martwić się o jego konserwację czy dodatkowe naprawy, którymi zajmuje się właściciel.

Podziel się