Materiał Partnera W jaki szybko i bezpiecznie przetransportować  rzeczy do nowego domu?

W jaki szybko i bezpiecznie przetransportować rzeczy do nowego domu?

Zmiana miejsca zamieszkania to zarówno bardzo ekscytujące, jak i stresujące doświadczenie. Aby uniknąć wszechobecnego chaosu, warto wszystko dokładnie zaplanować. Kluczem do sukcesu jest dobra organizacja szczególnie wtedy, kiedy prócz osobistych drobiazgów musimy zdecydować się na przewóz rzeczy wielkogabarytowych. Oprócz większych mebli trudne w należytym transporcie są wszystkie urządzenia RTV i AGD.

Zabezpieczenie sprzętu i demontaż mebli


Po pierwsze, aby nasze rzeczy nie uległy uszkodzeniu podczas przeprowadzki, musimy je przygotować do transportu. W tym celu warto zaopatrzyć się w duże ilości folii bąbelkowej, stretchu oraz w liczne kartony. Sprzęt najlepiej przewozić w przeznaczonych do tego opakowaniach, tak aby uniknąć ewentualnych awarii technicznych. Z kolei, jeżeli chodzi o meble, wydawałoby się, że możemy je jedynie zabezpieczyć przed zarysowaniem i obiciami. Należy jednak pamiętać, że musimy je jeszcze wynieść, a później ponownie wnieść przez drzwi frontowe, których szerokość oraz długość jest ograniczona. W przypadku dużych mebli takich jak szafy, czy komody konieczny będzie demontaż.

Specjaliści od transportu


Skoro pakowanie dobiegło końca, sprzęty zostały odpowiednio zabezpieczone i rozmontowaliśmy już większość mebli, czas na kolejny etap przeprowadzki. W transporcie licznych kartonów i sporych gabarytowo rzeczy pomogą nam specjaliści tacy jak M&M Trans. Zdając się na profesjonalistów, oszczędzimy sporo czasu, a ten będziemy mogli poświęcić na rozpakowanie wcześniej przygotowanego załadunku. Korzystając z usług firmy transportowej, usprawnimy przebieg przeprowadzki i liczbę kursów między starym a nowym domem. Pojazdy przeznaczone do przewozu towaru powyżej 3,5 tony z pewnością udźwigną ciężar przeprowadzki i zabiorą wszystkie nasze rzeczy za pierwszym razem.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy doświadczonej firmy?


W dzisiejszych czasach praktycznie każdy posiada własne auto, niektóre rodziny stać nawet na utrzymywanie dwóch samochodów. Dlaczego więc do przeprowadzki zatrudniać firmę świadczącą usługi transportowe, skoro sami możemy zająć się przewożeniem rzeczy. Przede wszystkim nie narażamy się na dodatkowe koszty i przypadkowe uszkodzenia. Samochody osobowe nie są przystosowane do przewozu mebli, czy sprzętu RTV i AGD.

Poza tym nawet po złożeniu foteli, osobówki nie dorównują autom przeznaczonym do przewozu towaru, a tym bardziej samochodom specjalizującym się w transporcie gabarytów. Zamiast szukać dodatkowego miejsca poza naszym bagażnikiem, zdecydujmy się na pomoc fachowców. Z nimi możemy być pewni, że przeprowadzka przebiegnie sprawnie, a nasze rzeczy bezpiecznie dotrą pod nowy adres.

Opracowanie:

M&M Trans Mariusz Kostera

Czempisz 63

  • tel. 722 269 050

Podziel się