Materiał Partnera Usługi transportu maszyn rolniczych/budowlanych/dostawczych

Usługi transportu maszyn rolniczych/budowlanych/dostawczych

Maszyny rolnicze to pojazdy i urządzenia specjalistyczne, które słabo radzą sobie na zwykłych betonowych drogach. W przypadku ich zakupu z Niemiec, Belgii, czy też Holandii, zawsze należy zatem transportować je odpowiednim ciągnikiem siodłowym z naczepą niskopodwoziową. Istotne przy tym jest zagwarantowanie odpowiedniego systemu mocowań… Poznaj zatem z nami tajniki bezpiecznego i szybkiego przewożenia maszyn rolnych o dużych gabarytach, czym zajmuje się firma KAMIL OKRAJ MOTO TRANSPORT, oferująca również przewóz sprzętów i pojazdów budowlanych, samochodów dostawczych i ciężarowych, oraz ponadgabarytowych konstrukcji stalowych.

Przystosowane naczepy niskopodwoziowe

Przede wszystkim firmy gwarantujące transport maszyn rolnych, czy też budowlanych, muszą posiadać nowoczesną technologię. Mowa o ciągnikach siodłowych z silnikami o bardzo dużej mocy, a także o naczepach, które powinny być niskopodwoziowe. To one bowiem zapewniają podwyższoną stabilność dużego i ciężkiego ładunku, który jest również łatwiejszy w załadowaniu. Naczepy w typie platform niskopodwoziowych, zawsze są również wyposażone w nowoczesne systemy hamulcowe, najwyższej klasy siłowniki, łożyska, czy wsporniki, a także w odpowiednie oświetlenie.

Logistyka i jej olbrzymie znaczenie

Przy transporcie międzynarodowym maszyn rolnych ważna jest nie tylko sama technologia, ale odpowiednie metody logistyki transportowej. Ta uwzględnia zarówno obliczenia masy pojazdu i rozłożenia jego ciężkości wraz z załadunkiem, jak i też dobrane określone systemy mocowania. Istotne jest też planowanie tras przejazdu, co nie tylko wpływa na bezpieczeństwo, ale także na optymalizację kosztów przedsięwzięcia. Jest to ważny wyznacznik współpracy, o czym wiedzą specjaliści firmy KAMIL OKRAJ MOTO TRANSPORT współpracujący z zakładami mechanicznymi, dealerami motoryzacyjnymi, rolnikami, dystrybutorami maszyn rolnych i nie tylko, czy z firmami leasingowymi. Mogą oni liczyć na profesjonalną obsługę nawet na trasach prowadzących z Niemiec, Belgii, czy Holandii do Polski. 

Podkreślić przy tym warto, że firma KAMIL OKRAJ MOTO TRANSPORT nie tylko zajmuje się transportem maszyn rolnych. Specjaliści tego przedsiębiorstwa oferują również przewóz maszyn budowlanych, samochodów dostawczych, konstrukcji stalowych i wielkogabarytowych, czy urządzeń przemysłowych. KAMIL OKRAJ MOTO TRANSPORT to również przewoźnik kontenerów przemysłowych i ciągników siodłowych – popularnych TIR-ów!

Tylko doświadczeni kierowcy

Sama nowoczesna technologia niskopodwoziowa, czy najbardziej restrykcyjne procedury logistyki i spedycji, nie gwarantują najwyższej jakości usług przewozu maszyn rolnych. Istotnym elementem są również doświadczeni kierowcy! To oni wiedzą, w jaki sposób zachowuje się naczepa o danym obciążeniu w warunkach deszczu, czy też upałów. Najlepsi przewoźnicy, gwarantują zatem profesjonalistów o długoletnim doświadczeniu, niezwykłych umiejętnościach, a także o szerokiej wiedzy branżowej. Często przechodzą oni dodatkowe kursy jazdy, np. antypoślizgowej, czy posiadają dodatkowe wykształcenie w kierunku mechaniki pojazdowej. To zaś pozwala na dokonywanie szerokich przeglądów przed każdym podjętym zleceniem transportowym… 

Podziel się