Materiał Partnera Udogodnienia, które można znaleźć w busach

Udogodnienia, które można znaleźć w busach

W dziedzinie transportu zbiorowego wiele się zmieniło. Wpłynęła na to zarówno poprawa jakości dróg, jak i dynamiczny rozwój rynku transportu. Przewoźnicy muszą konkurować nie tylko ceną, ale też jakością. Często wolimy dopłacić za lepsze warunki podróży, zwłaszcza jeżeli jest długa. Na jakie udogodnienia można liczyć podczas przejazdu busem?

Udogodnienia dla podróżnych – dla większego komfortu

Najbardziej interesują nas, oczywiście, udogodnienia dla podróżnych. Jeszcze niedawno największymi bolączkami osób podróżujących w ten sposób były: ciasnota, brak dostępu świeżego powietrza, fotele niewygodne i rozstawione tak blisko, że krępowały ruch. Mogły się na to uskarżać szczególnie osoby wysokie. Wielogodzinna podróż z dzieckiem lub zwierzakiem w ogóle nie wchodziła w grę.

Dziś o tych problemach można zapomnieć. Nowoczesne busy, takie, jakich używają np. www.przewozy-interbus.pl, są wyposażone w regulowane fotele, pomiędzy którymi odległość jest taka, aby można było siedzieć komfortowo bez podkurczania nóg. Niezależnie od warunków panujących na zewnątrz wnętrze pojazdu zawsze ma optymalną temperaturę i zdrowe powietrze. Dba o to podwójny system klimatyzacji – czyli klimatyzacje strefowa i indywidualna. Tę ostatnią każdy pasażer może dostosować do siebie bez obawy o to, że współpodróżujący będą niezadowoleni.

W długiej drodze ważna jest też rozrywka. Sprzyjają jej: telewizory, przydatne szczególnie np. podczas wycieczek szkolnych, system audio, bezpłatne WiFi czy gniazdka, dzięki którym nasze smartfony będą tak samo żywotne w chwili wsiadania do pojazdu i po dotarciu do celu. 

Udogodnienia dla kierowcy – bezpieczeństwo dla pasażerów

Komfort kierowcy jest kluczowy dla bezpieczeństwa uczestników podróży. Pracę ułatwiają mu: wspomaganie awaryjnego hamowania, tempomaty, dzięki którym na długich trasach łatwo zachować szybkość jazdy, asystent toru jazdy, kamery cofania, czujniki parkowania, zestaw głośnomówiący, dzięki któremu kierowca zachowuje łączność z bazą i w razie potrzeby ze służbami, czy wreszcie GPS, który sprawia, że docieramy do celu najlepszą możliwą trasą.

Udogodnienia w busach nie tylko poprawiają bezpieczeństwo podróży, ale też uprzyjemniają ją. Warto zwrócić uwagę na ten aspekt, wybierając przewoźnika.

Podziel się