Materiał Partnera Tylko na specjalnych paletach Twój towar będzie transportowany bezpiecznie

Tylko na specjalnych paletach Twój towar będzie transportowany bezpiecznie

W związku z zapotrzebowaniem zakładów produkcyjnych na bezpieczny transport ich produktów, rozwinął się przemysł produkujący zabezpieczenia w formie palet. Najczęściej wykonywane są z drewna, sklejki lub płyt wiórowych. Ich produkcja nie jest prosta i wymaga jednak specjalistycznego sprzętu, fachowców do jego obsługi, a także liczne certyfikaty i pozwolenia na ich tworzenie. Wymogi transportowe są surowe i dlatego trzeba odpowiednio pakować wszystkie przewożone artykuły. Palety są tu idealnym i bezpiecznym rozwiązaniem.

Jak przebiega produkcja palet?

Producenci palet bywają rożni i w rożnym stopniu dbają o jakość swoich wyrobów. Warto szukać palet w najlepszych firmach takich, jak na przykład Markus Sajewicz sp. z o.o., które dbają o jakość powstających u nich produktów. Branża paletowa niezwykle się rozwinęła i produkcja sięga obecnie siedemdziesięciu milionów sztuk rocznie. Park maszynowy takich zakładów posiada na przykład komory suszarnicze w których każda paleta jest suszona i dezynfekowana. Producenci palet  oferują szeroki wybór tych, niezwykle ekologicznych, zabezpieczeń towarów w transporcie. W Polsce produkuje się między innymi: palety EUR, palety drewniane, palety przemysłowe, palety suszone, palety sezonowane, palety IPPC, palety ISPN-15, palety fumigowane, palety niestandardowe, skrzynie transportowe z drewna. Ponadto profesjonalne zakłady oferują również:

  • palety dezynfekowane,
  • palety na eksport,
  • opakowania drewniane,
  • elementy palet.

Prowadzą też sprzedaż palet fito. W zakres świadczonych przez nich usług wchodzi naprawa palet oraz ich dezynfekcja. Podejmują się między innymi fumigacji, czyli oczyszczaniu palet z mikroorganizmów, na przykład bakterii, w bardzo wysokiej temperaturze.

Dlaczego palety są tak popularne?

Palety stały się tak popularne, gdy rozwinął się transport samochodowy. Nastąpiło pilne zapotrzebowanie na w miarę tanie i ekologiczne zabezpieczenia. Palety okazały się najlepszym wyjściem. Nie jest to jednak branża, którą można prowadzić byle jak i byle gdzie. Zakład produkujący palety musi się wykazać certyfikatami i pozwoleniami, zwłaszcza, gdy transportowana jest żywność lub produkty mające trafić na rynek europejski. Najlepsi w branży palet inwestują w nowoczesny park maszynowy. Dysponują zautomatyzowaną linią produkcyjną, przystosowaną do produkowania kilku tysięcy sztuk różnego rodzaju palet w krótkim czasie. Posiadają również urządzenia produkujące poszczególne elementy platform transportowych i zbijarkę. Ich park maszynowy składa się z komór suszarniczych, w których każda paleta jest suszona i dezynfekowana. Tam dba się o jakość i higienę przewożonych na paletach towarów. 

Podziel się