Materiał Partnera Taxi radzi jak nie dać się naciągnąć?

Taxi radzi jak nie dać się naciągnąć?

Oszuści dziś czają się na każdym kroku. Musimy uważać, odbierając telefon, czytając smsy i maile. Bardzo dużo mówi się dziś o cyberprzestępczości, a troszkę zapomina się o tym, że stare, sprawdzone metody oszukiwania i naciągania w dalszym ciągu mają się świetnie. Ot, choćby na fałszywą korporację taksówkarską. Jak uniknąć naciągnięcia przez nieuczciwego, niezrzeszonego kierowcę? Jaki jest mechanizm oszustwa i jak się przed nim bronić?

Mechanizm oszustwa

Mechanizm naciągania podróżnych, którzy szukają taksówki  w obym mieście, jest bardzo prosty, żeby nie powiedzieć prostacki. Nieświadomy pasażer wychodzi na przykład przed budynek dworca i nie zastanawiając się, wsiada do pierwszego, lepszego samochodu, który z pozoru wygląda jak profesjonalna taksówka. Tymczasem napis na drzwiach lub kogucie samochodu to nie „TAXI” tylko „FOXI” lub inne przekręcenie tego słowa. Niczego nieświadomy pasażer podaje adres, pod który chce się udać, a kierowca – oszust specjalnie wybiera drogę na około, nie musząc się nawet z tego wyboru tłumaczyć, ponieważ jego podróżny nie zna miasta. Ponadto, mało kto zwraca uwagę na to, że wewnątrz samochodu nie ma cennika, a na taksometrze już na starcie widnieje kwota 50 złotych. Kwota, naturalnie, rośnie nieadekwatnie do przebytego dystansu. Po dojechaniu na miejsce okazuje się, że kwota za kurs jest absurdalnie wysoka, a uprzejmy dotąd kierowca przestaje być uprzejmy.

 Profesjonalna korporacja taksówkarska czyli bezpieczeństwo przejazdu i finansów

Jeśli chcemy bezpiecznie i niedrogo dojechać do celu podróży to zawsze wybieramy profesjonalną korporację taksówkarską, taką jak Euro Taxi. Każdy kierowca, który jest zatrudniony w takiej firmie, ma obowiązek posiadania odpowiednich licencji, a żeby je zdobyć, musi się wykazać odpowiednimi umiejętnościami. Ponadto, każda korporacja taksówkarska ma z góry ustalony cennik, z którym możemy się zapoznać choćby na stronie internetowej. Jeśli jesteśmy w obcym mieście, wystarczy w wyszukiwarkę, w telefonie wpisać np.; Taxi, Jelenia Góra lub Taxi, Szklarska Poręba i na stronie korporacji wyświetli się przejrzysty cennik. Taksówkę najlepiej zamówić przez telefon i dokładnie przyjrzeć się pojazdowi, który przyjedzie, żeby mieć pewność, że to właśnie z tej firmy zamawialiśmy przejazd. Jeśli jesteśmy pewni, że taksówka jest ze sprawdzonej na stronie internetowej korporacji, możemy już czuć się bezpiecznie. Oczywiście, rzut oka na wyświetlacz taksometru, żeby skontrolować kwotę na start, nie zaszkodzi.
Podsumowując: najprostszym sposobem na uniknięcie nieprzyjemnej sytuacji związanej z oszustwem na przejazd jest uważność i wybór profesjonalnej i w pełni legalnej korporacji taksówkarskiej. Gwarantuje nam to, nie tylko uczciwą i określoną jasno cenę za przejazd, ale również bezpieczeństwo.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas