Materiał Partnera Sposób na udany weekend w Berlinie

Sposób na udany weekend w Berlinie

Jeśli szukacie pomysłu, aby spędzić udany weekend za granicą to polecamy Berlin. Do stolicy Niemiec można dostać się w szybki i tani sposób z wielu miejsc w Polsce. Berlin to miasto, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Muzea, parki, pijalnie piwa czy pyszne restauracje to miejsca warte odwiedzenia, aby poznać niemiecką kulturę i rozsmakować się w tradycyjnych niemieckich daniach.

Jak najszybciej dojechać do Berlina?

Połączeń do Berlina jest wiele. Można skorzystać z samolotu (ale połączenia lotnicze mogą być drogie), pociągu (może nasz czekać długa podróż z przesiadkami) lub busem. Te odjeżdżają z wielu miejsc w Polsce, podróż obywa się w komfortowych warunkach przy zachowaniu niskiej ceny za przejazd. Busy do Berlina kursują przynajmniej kilka razy w ciągu dnia, więc na pewno nie będzie problemu, aby wybrać odpowiadającą nam godzinę odjazdu. To najlepszy obecnie sposób, aby dostać się do stolicy Niemiec w krótkim czasie i za dobre pieniądze.

Co warto zobaczyć w Berlinie?

Wyjeżdżając na weekend na pewno nie zobaczymy wszystkiego co ma do zaoferowania miasto. Dlatego przed przystąpieniem do zwiedzania Berlina warto zastanowić się nad tym co chcemy zobaczyć. Interesujących miejsc w stolicy Niemiec jest mnóstwo. Koneserzy sztuki świetnie odnajdą się w takim miejscu jak Wyspa Muzeów, która jest jednym z najważniejszych kompleksów muzealnych świata. Obejmuje on Muzeum im. Bodego, Muzeum Pergamońskie, Nowe Muzeum, Starą Galerię Narodową oraz Stare Muzeum, w którym podziwiać można prace największych malarzy i rzeźbiarzy nie tylko z Europy. Będąc w Berlinie nie można pominąć takich miejsc jak Brama Brandenburska czy budynek Reichstagu, które są symbolem miasta. Budynek niemieckiego parlamentu jest udostępniony do zwiedzania przez cały rok, ale aby wejść do środka należy ustawić się w długiej kolejne po bilet. Po przejściu kontroli bezpieczeństwa można wspiąć się po interesujących schodach wewnątrz kopuły Reichstagu skąd rozpościera się piękny widok na sale parlamentu, ale przede wszystkim zabudowania Berlina. Nie można przeoczyć też tak ważnego symbolu Berlina jakim jest mur berliński. Ciągnie się on przez kilkanaście metrów wzdłuż rzeki Szprewy i można podziwiać na nim piękne graffiti wykonane przez znanych artystów jak na przykład Banksy.

Jak było wspomniane, atrakcji w Berlinie jest tak dużo, że z pewnością nie będziemy się nudzić w tym mieście. Przed wyjazdem warto zorientować się, jakie wydarzenia będą odbywać się w mieście podczas naszego pobytu. Wiele z nich może być bezpłatnych i bardzo interesujących.

Opracowanie:

Maciej Ciechanowski Domibus

Złotów , Polna 27 lok. 5

Podziel się