Materiał Partnera Specjalistyczny transport medyczny

Specjalistyczny transport medyczny

Transport pacjenta jest bardzo odpowiedzialnym i wymagającym zadaniem, które wymaga specjalistycznego sprzętu i wiedzy. Warto korzystać z usług profesjonalnej firmy oferującej transport medyczny. Jest to czynność, która objęta jest dość dużym ryzykiem, jeśli pacjent jest w ciężkim stanie, dlatego powinna być wykonywana przez osoby odpowiednio przeszkolone. Szybka reakcja oraz dokładna wiedza na temat dolegliwości przewożonej osoby może uratować komuś życie!

Mazovia Medical Plus to specjalistyczna firma w województwie mazowieckim, która oferuje bezpieczny transport medyczny. Naszą domeną jest transport sanitarny dla osób niepełnosprawnych i chorych. Do przewozu pacjentów wykorzystujemy nowoczesne karetki, które wyposażone są we wszystkie niezbędne urządzenia oraz sprzęt ratujący i podtrzymujący życie pacjentów. W czasie przewozu nad pacjentem opiekę sprawuje ratownik lub pielęgniarz. Do wszystkich klientów podchodzimy profesjonalnie, oferując wysoką jakość usług. Zlecenia realizujemy terminowo i rzetelnie dbając o bezpieczeństwo, komfort i godne warunki przewożonych osób. 

Kiedy skorzystać z profesjonalnego transportu medycznego?

Transport pacjenta związany jest często z przewozem danej osoby między szpitalami, do poradni lub przychodni specjalistycznej. Nasza firma realizuje usługi transportowe osób z/do domu, zakładów opieki zdrowotnej. Działamy komercyjnie oraz w ramach współpracy z ZOZ. Bezpłatnie wozimy pacjentów na badania, do domów opieki, do porodów, do ośrodków rehabilitacyjnych, osoby z uzależnieniami i pacjentów na konsultacje. Wszystkie szczegóły współpracy określane są w czasie wstępnych konsultacji. Ustalamy wtedy harmonogram i szczegóły zlecenia. Do każdego klienta podchodzimy profesjonalnie i nawiązujemy długotrwałe współprace w zakresie przewozów pacjentów. Zdajemy sobie sprawę, że dla osób starszych lub schorowanych dotarcie do szpitala czy poradni może stanowić nie lada wyzwanie. Dlatego dbamy o ich komfort i dobre samopoczucie w trakcie jazdy. Wykwalifikowany personel to gwarancja bezpieczeństwa oraz szybkiej reakcji w trakcie kryzysowej sytuacji. Przewozy odbywają się w miłej atmosferze, szanując prawa i wymagania każdej z przewożonych osób!

Specjalistyczny sprzęt

Transport sanitarny wymaga specjalistycznego sprzętu i odgrywa ważną rolę w życiu pacjenta. Zazwyczaj jest on potrzebny w nagłych sytuacjach, gdy występuje konieczność podjęcia natychmiastowego leczenia. Zdarza się, że podczas wizyty domowej okazuje się, że stan pacjenta jest na tyle poważny, że wymaga on hospitalizacji. Transport taki jest również niezbędny, jeśli wymagane jest zachowanie ciągłości leczenia np. pacjent musi zostać przewieziony między szpitalami w celu przeprowadzenia bardziej skomplikowanych badań. Jest to, więc transport, który powinien zostać przeprowadzony specjalnym pojazdem karetką wyposażoną w wysokiej klasy sprzęt. Nasze samochody wyposażone są między innymi w kardiomonitory, defibrylatory, AED, pulsoksymetry, tlen i ciśnieniomierze.

Podziel się