Materiał Partnera Profesjonalny transport i rozładunek materiałów sypkich

Profesjonalny transport i rozładunek materiałów sypkich

Kruszywa mineralne oraz materiały takie jak drewno lub węgiel są jednymi z najbardziej podstawowych surowców stosowanych w przemyśle budowlanym, drogowym, kolejowym,  górnictwie i wielu innych dziedzinach gospodarki. To, w jaki sposób są transportowane oraz przeładowywane wpływa pośrednio na ich jakość i długowieczność. Istnieje kilka wskaźników opisujących sposób, w jaki powinno się przemieszczać te materiały.

Współpraca z profesjonalną firmą przeładunkową i transportową

Prowadząc firmę budowlaną czy sprzedając materiały sypkie, codziennie ma się do czynienia z wykonywaniem zamówień i organizacją dowozu kruszywa, drewna oraz innych surowców. Aby zaplanować tę kwestię w sposób najbardziej opłacalny dla firmy, należy wziąć pod uwagę kilka ważnych aspektów.

Jakość transportu oraz przeładunku materiałów sypkich powinna być przede wszystkim potwierdzona co najmniej kilkuletnim doświadczeniem w wykonywaniu tego typu zleceń. Firma mająca zapotrzebowanie na tę usługę w pierwszej kolejności może zapoznać się z dostępnymi ofertami i porównać ich opłacalność. Duża konkurencja sprawia, że klienci mają do wyboru wiele możliwości, które powinny być zawsze dostosowane do wielkości zamówień i perspektywy opłacalności finansowej właściwej dla przedsiębiorstwa zlecającego prace przeładunkowe.

Przedsiębiorstwem realizującym zamówienia na rozładunek wagonów, transport materiałów sypkich wykorzystywanych w przemyśle jest firma Borsuk, proponująca kompleksowe usługi transportowe od 1992 roku. Siedziba oraz baza sprzętu firmy znajduje się w miejscowości Chełm, w województwie lubelskim. Działalność tego przedsiębiorstwa skupia się głównie we wschodniej części Polski. Świadczy ono usługi przeładunku materiału z wagonów szerokotorowych do normalnotorowych, a także przenoszenia towaru z wagonu na samochody ciężarowe.

Transport kruszywa na wysokim poziomie         

Przedsiębiorcy zajmujący się przewożeniem materiałów sypkich czy też służących do ogrzewania, czy też budowania dróg i kolei powinni przestrzegać przepisów prawnych zawartych w ustawie o prawie ruchu drogowego uchwalonej 20 czerwca 1997 roku. Według tego dokumentu przewóz odbywa się zgodnie z właściwą samochodowi granicą górną wagi załadunku, która absolutnie nie powinna być przekraczana. Kolejnym ważnym aspektem jest szczelność skrzyni ładunkowej, która będzie zapewniała bezpieczeństwo innym uczestnikom ruchu drogowego oraz gwarantowała, że załadowany materiał przewozowy dotrze na miejsce docelowe bez strat.  

Ważną kwestią jest także doświadczenie kierowcy. Ten aspekt nie jest opisany w ustawie. Jak wiadomo, aby prowadzić samochód ciężarowy, należy mieć stosowne uprawnienia. To jednak nie wszystko. Im więcej doświadczenia i wyczucia w prowadzeniu ciężarówki ma pracownik, tym lepiej dla dobrego imienia firmy, dla której wykonuje prace, jak i dla klienta, który otrzyma swoje zamówienie na czas i zgodnie z jego oczekiwaniami.

W procesie poszukiwania odpowiedniej firmy realizującej to zadanie najlepiej zdecydować się na przedsiębiorstwo, które będzie proponowało kompleksowe usługi przeładunkowe, nie tylko sam transport. Dzięki temu cały proces rozładunku wagonów, przeniesienia towaru na miejsce docelowe oraz wyładunku może być przeprowadzona sprawnie. Dlatego też w poszukiwaniach najlepiej kierować się wyborem doświadczonej firmy transportowo-przeładunkowej dysponującej ładowarkami kołowymi, przesiewaczami, kruszarkami, czy też samochodami ciężarowymi przystosowanymi do przewożenia materiałów ciężkich.

Opracowanie:

Podziel się