Materiał Partnera Po czym rozpoznać, że firma przeprowadzkowa jest rzetelna?

Po czym rozpoznać, że firma przeprowadzkowa jest rzetelna?

Na rynku istnieją setki firm transportowych, oferujących swoim klientom przeprowadzki oraz innego rodzaju usługi logistyczne. Pomoc w przeprowadzce natomiast rozumiana jest na wiele sposobów, dla niektórych firm to określenie oznacza jedynie podjechanie pod najbliższy parking i przetransportowanie towaru w inne miejsce, a dla innych z kolei pomoc przy samym pakowaniu, ogarnianiu mieszkania i wynoszeniu z niego mebli, a jeszcze inne oferują to za dodatkową opłatą. Jak zatem poznać dobrą firmę transportową?

Porozmawiaj z przedstawicielem firmy

Zanim podejmiemy decyzję odnośnie wyboru firmy, która ma nam pomóc w przeprowadzce, powinniśmy rozpisać wszystkie swoje pytania na kartce, a następnie w jakiś sposób skontaktować się z tymi firmami, które nas interesują. Możemy udać się osobiście do siedziby firmy, o ile jest na miejsce, lub zadzwonić, czy wysłać grupową wiadomość mailową o takiej samej treści, w której zawrzemy wszystkie nurtujące nas pytania, jednak należy liczyć się z tym, że od większości nie uzyskamy żadnej odpowiedzi, bo po prostu ich adres mailowy został podany ze względu na taki trend.

Pytania które powinniśmy zadać to m.in to, jakie usługi wchodzą w cenę transportu, a za które trzeba dodatkowo zapłacić, lub w ogóle nie są oferowane. Mając wszelkie wątpliwości rozwiane od początku, zobaczymy być może również, czy firma mówi nam o wszystkim otwarcie, czy niechętnie rozmawia o kosztach dodatkowych. Rzetelną firmą transportową jest np. Błażej Jankowski Usługi Transportowe, która oferuje wszelkiego rodzaju usługi transportowe, w tym przeprowadzki.

Uważaj na umowę

Każda firma transportowa powinna zaoferować swojemu klientowi umowę, pokazując tym samym, że jest uczciwa i zamierza wywiązać się ze swoich obowiązków w całości, a wszelkie opłaty zostały określone przez nią z góry.

Brak umowy obniża wiarygodność firmy transportowej, ponieważ w razie czego nie pozwala nam również zgłaszać żadnych reklamacji, nawet w razie uszkodzenia przewożonego towaru. Upewnij się, że firma, której zlecasz przeprowadzkę, zawarła wszystkie umówione kwestie w umowie, łącznie z warunkami reklamacji oraz usług dodatkowych, wraz z ich cenami. Bez tego nie warto podejmować współpracy, ponieważ nawet, gdy zapłacimy mniej, ryzykujemy swoim majątkiem oraz dodatkowym stresem, którego przy przeprowadzce jest aż nadto.

Prosta, klarowna i czytelna na pierwszy rzut oka umowa, bez żadnych kruczków - to prawdziwa wizytówka uczciwej firmy transportowej.

Opracowanie:

Błażej Jankowski Usługi Transportowe

Kazanice 81C

  • tel. 508 405 796

Podziel się