Materiał Partnera Najważniejsze zalety palet drewnianych

Najważniejsze zalety palet drewnianych

Palety drewniane cieszą się dużym zainteresowaniem firm transportowych, magazynowych, a także różnego rodzaju sklepów i supermarketów. Ich wykorzystywanie niesie ze sobą wiele zalet. Umożliwiają łatwe przenoszenia ciężkiego ładunku, szczególnie na większych powierzchniach. Przedsiębiorcy wybierają je znacznie częściej niż te wykonane z plastiku. Jakie korzyści wynikają z produkcji palet drewnianych?

Sprawdzona jakość i niska cena

Materiał, z którego wykonane są palety drewniane jest łatwo dostępny, a co najważniejsze - wytrzymały. W konsekwencji gotowy produkt można użytkować przez bardzo długi czas. Oczywiście wpływa to także na koszty jego wytworzenia i w efekcie końcowym – na samą cenę. Jest ona niska, dlatego ten wyrób zyskał wielu zwolenników, których ciągle przypływa z biegiem kolejnych lat. Najczęściej wybierane są tak zwane europalety, które wykonywane są według standardów europejskich, zapewniając tym samym odbiorcom produkt najwyższej jakości.

Wymiana i naprawa

Kiedy z jakiegoś powodu paleta wykorzystywana w danym przedsiębiorstw ulegnie zniszczeniu, bez problemu możemy ją dostarczyć na skup palet drewnianych, gdzie za 1 kg otrzymamy od 3,50 do nawet 18 złotych, w zależności od jej rodzaju. Najdrożej wyceniane są palety EURO klasy pierwszej. Firmy zajmujące się produkcją palet drewnianych poszerzają swoją działalność także o skup i naprawdę tych zniszczonych. Produkty zużyte poddają renowacji i wprowadzają powtórnie do obiegu. Przynosi to korzyści zarówno w świecie biznesu jak i dla środowiska naturalnego. Oszczędza się bowiem wycinkę drzew, stosując pewnego rodzaju recykling.

Inne zastosowania palet

Oprócz wspomnianego wcześniej przeznaczenia palet drewnianych, wykorzystywane są one również do produkcji mebli. W ostatnim czasie zyskały zainteresowanie wśród architektów wnętrz. Do najpopularniejszych elementów wyposażenia domowego przerabianych z palet, zalicza się stelaże pod materace i regały na książki. To najlepszy patent na stworzenie oryginalnego klimatu w pomieszczeniu, funkcjonalnego a jednocześnie reprezentatywnego. Natomiast palety, które są już bardzo zniszczone możemy przeznaczyć na opał. W każdym razie nic się nie zmarnuje.
Palety drewniane wyróżniają się wysokimi standardami jakościowymi, łatwością naprawy i oryginalną formą recyklingu. Produkcją, skupem i renowacją, a także w miarę konieczności wymianą palet drewnianych zajmuje się od 2015 roku przedsiębiorstwo Krispal Serwis, świadczące usługi na najwyższym poziomie, poparte wcześniejszym wieloletnim doświadczeniem w branży.

Podziel się