Materiał Partnera Na czym polega self storage?

Na czym polega self storage?

Self storage to nic innego niż najem powierzchni do przechowywania rzeczy. Magazyny self storage zazwyczaj podzielone są na komórki o różnej powierzchni, które klienci mogą wynająć na określony w umowie okres i korzystać ze swobodnego dostępu do nich w dowolnym czasie.

Skąd pomysł na self storage?

Idea self storage przywędrowała do nas z zachodu, a narodziła się w Stanach Zjednoczonych, gdzie przywiązanie do ziemi i domu ma znacznie mniejsze znaczenie niż w Polsce, a ludzie często zmieniają miejsce zamieszkania – wyjaśnia nasz rozmówca z firmy Auto-Transport.

Korzystanie z okresowego przechowywania rzeczy w wynajmowanych komórkach jest świetnym rozwiązaniem m.in. właśnie w takich sytuacjach, gdy wyprowadzamy się z jednego miejsca, ale wciąż poszukujemy nowego lokum, w którym chcielibyśmy się urządzić i zatrzymać na dłużej.

Kiedy warto skorzystać z self storage?

Okres między wyprowadzką, a znalezieniem nowego mieszkania to tylko jedna z sytuacji, w której warto skorzystać z self storage. Klientami takiej formy magazynowania są też np. kolekcjonerzy, którzy nie chcą przechowywać wartościowych przedmiotów w domu albo ze względu na duże rozmiary zbieranych rzeczy, po prostu nie mają na nie miejsca.

Korzystanie z wynajmu komórek magazynowych jest też dobrym pomysłem na przechowywanie sprzętów sezonowych, np. ekwipunku sportowego: nart i snowboardu latem, czy rowerów zimą. Z self storage korzystają też rozmaite instytucje i firmy, do przechowywania sprzętów biurowych czy dokumentacji archiwalnej.

Czy self storage jest bezpieczny?

Self storage to rozwiązanie nie tylko bardzo wygodne, ale też bezpieczne. Specjalnie przygotowane magazyny zazwyczaj posiadają ogrzewanie, co zabezpiecza nawet delikatne przedmioty wrażliwe na działanie skrajnych temperatur. Dodatkowo przechowywane sprzęty są ubezpieczane, a całe magazyny są monitorowane.

Podziel się