Materiał Partnera Międzynarodowy przewóz osób – pracownicy sezonowi

Międzynarodowy przewóz osób – pracownicy sezonowi

Jedną z najważniejszych gałęzi usług transportowych profesjonalnych firm przewozu osób jest transport pracowników sezonowych z terenu Polski do innych krajów Unii Europejskiej. Tego typu przewoźnictwo oferowane jest zarówno klientom indywidualnym, którzy w większej grupie chcą zorganizować przejazd np. do Niemiec czy Wielkiej Brytanii, jak i agencjom pośrednictwa pracy.

Umowy z agencjami pośrednictwa pracy

W Polsce działa bardzo dużo agencji pośrednictwa pracy, które oferują zatrudnienie w takich państwach jak Niemcy, Wielka Brytania, Dania, Szwecja, Holandia, Belgia czy Francja. Emigrantów zarobkowych z Polski jest blisko dwa miliony (również tych sezonowych). Potwierdzają to badania, według których 11% Polaków jest skłonna wyjechać w celach zarobkowych do innego państwa na kilka tygodni, 10% wskazało, że jest zainteresowana kilkumiesięcznym wyjazdem. Aż 26% Polaków jest w stanie wyjechać na dłużej niż rok! Powoduje to znaczny wzrost sektora usługowego związanego z pośrednictwem pracy, a także międzynarodowym transportem osób. Firm, które oferują tego typu rozwiązania, jest wiele, nie każda jednak jest w stanie sprostać uwarunkowaniom umów, które chcą zaproponować im agencje pośrednictwa pracy – np. dowóz osób pod dom, czy konkretne lokalizacje transportowe. Renomowanym i bardzo elastycznym usługobiorcą jest Busik Bogdan Buczek, który wyróżnia się szeroką flotą pojazdów oraz wieloma zrealizowanymi zleceniami zarówno na krótkich trasach krajowych, jak i tych dłuższych międzynarodowych.

Wynajem autokaru

Autokary do celów przewozu osób z agencji pośrednictwa pracy najczęściej wyruszają z konkretnego ustalonego miejsca w danym mieście. Ich punktami docelowymi również są różne miasta Europy, z których pracownicy zarobkowi są zabierani przez swoich opiekunów. Warto wiedzieć, że autokary mają dużo przestrzeni na bagaż, a co w przypadku kilkumiesięcznych wyjazdów jest bardzo ważne. Podobnie jest z komfortem jazdy – wygodne fotele, indywidualne systemy nagłaśniające, klimatyzacja, kabiny WC itp. są bardzo ważne w przypadku kilkunastogodzinnych podróży.

Wynajem busa

Jeśli chodzi o wynajem busów, to należy rozróżnić dwa typu usług transportowych: obsługę przewozu międzynarodowego klientów indywidualnych, a także obsługę agencji pośrednictwa pracy. W pierwszym przypadku jest to wynajem pojazdów przez kilka osób indywidualnych, które chcą razem dotrzeć do danego kraju – najczęściej pracę uzyskali oni bez ingerencji innych podmiotów. Drugi przypadek to transport w ramach usług pośrednictwa pracy. Zaletami wynajmu busa są: szybki i elastyczny transport od domu do wyznaczonego punktu, tani przewóz, możliwość długich i częstych postojów, a także komfort jazdy w kameralnej atmosferze. Najlepsze firmy transportowe oferują busy typu: 8+1 osoba, 17+1, 19+1, 20+1.

Podziel się