Materiał Partnera Kilka praktycznych porad, jak znaleźć dobrą firmę transportową

Kilka praktycznych porad, jak znaleźć dobrą firmę transportową

Firm zajmujących się transportem krajowym i zagranicznym jest cała masa. Dla doświadczonego przedsiębiorcy, który już wcześniej korzystał z takich usług, znalezienie dobrego przewoźnika nie będzie trudne. Ale co jeśli szukamy firmy transportowej po raz pierwszy? Może to stanowić pewien problem. Co w takim razie jest ważne w poszukiwaniu odpowiedniego przedsiębiorstwa zajmującego się przewożeniem towarów?

Gdzie szukać?

Internet. To najprostsza i najszybsza droga. Większość firm transportowych można znaleźć w Sieci. Mają swoje strony, konta na portalach społecznościowych lub kanały na Youtube – tak jak firma Paweł Woźniak A.J.P. ze Złotnika. To bardzo wygodny sposób pozwalający w dogodnym czasie sprawdzić ofertę firm, porównać je i wybrać najodpowiedniejszą. Jeżeli ktoś nam poleci jakąś sprawdzoną firmę transportową, z której usług korzystał wiele razy, to również warto rozważyć współpracę z takim przedsiębiorstwem. Dobre opinie zadowolonych klientów są najlepszą rekomendacją.

Wiarygodność firmy

O wiarygodności firmy świadczy wiele aspektów. To cecha, którą każda poważna firma powinna się wykazać. By ustrzec się przed nierzetelną firmą transportową warto ją sprawdzić. Przede wszystkim sprawdźmy czy firma istnieje w rejestrze przedsiębiorców, jakie posiada licencje. Jakimi certyfikatami (np. „Rzetelna firma”, BIG, Certyfikat wiarygodności Biznesowej – CWB), dyplomami oraz wyróżnieniami może się pochwalić. Dokumenty te świadczą o rzetelności i zaufaniu, a także o profesjonalnym podejściu do klienta. Kolejną kwestią jest ubezpieczenie. To bardzo ważne, by straty zostały zrekompensowane, jeśli towar zostanie uszkodzony. Warto zwrócić uwagę na to jak długo wybrana przez nas firma jest na ryku. Wieloletnie doświadczenie i obecność w branży na pewno jest na korzyść , gdyż świadczy o rzetelnym wywiązywaniu się z obowiązków. Nie mniej młodsze firmy zajmujące się przewozem towarów też mogą mieć rzeszę klientów, równie profesjonalnie podchodzić do obsługi zleceń, no i mają świeże spojrzenie na branżę.

Zakres usług

Przed wyborem konkretnej firmy należy dokładnie sprawdzić zakres jej usług. Powinniśmy dowiedzieć się jakiego typu towary są w zakresie jej przewozów. Jaką posiada flotę pojazdów i czy są one odpowiednie do przewozu ładunków, które chcesz im powierzyć. Sprawdź czy kierowcy mają uprawnienia do przewożenia towarów niebezpiecznych, czy samochody są przystosowane do transportu materiałów ponadgabarytowych. Firma Paweł Woźniak A.J.P. ma w swoim wyposażeniu pojazdy przystosowane do transportu ciężarowego do maksymalnie 24 ton. Zajmuje się transportem krajowym i międzynarodowym (transport towarów do Holandii i Niemiec oraz Belgii).

Cena

Wiadomo, że każdemu zależy na oszczędnościach. Nie lubimy przepłacać. Ale w tym przypadku warto zastanowić się, czy najtańsze usługi będą najlepsze. Podejrzanie niskie ceny mogą wynikać z ograniczenia wydatków na najbardziej podstawowe rzeczy: przeglądy, zabezpieczenia itp. Za jakość trzeba zapłacić. Najlepsi pracownicy, nowoczesne rozwiązania, solidne wykonanie zlecenia i bezpieczeństwo – za to warto zapłacić więcej.

Opracowanie:

Paweł Woźniak A.J.P.

Złotnik 123A

  • tel. 731 485 215

Podziel się