Materiał Partnera Kiedy warto skorzystać z przewozów taksówkarskich?

Kiedy warto skorzystać z przewozów taksówkarskich?

Każdemu z nas zdarzyło się skorzystać z usług taksówkarskich. Auto w naprawie, pobyt w nowym mieście lub przejazd z bagażami na lotnisko, lub dworzec to najczęstsze sytuacje, w których wybieramy ten środek transportu. Sytuacji, w których warto skorzystać z usługi taxi, jest jednak zdecydowanie więcej. Zobacz, kiedy przewóz osób taksówką najbardziej się opłaca.

Nowe miasto

Wyjeżdżasz na wakacje, dojeżdżasz lub dolatujesz w nowe miejsce i nie wiesz, w którą stronę się udać. Brzmi znajomo? Warto skorzystać wtedy z usług przewozowych świadczonych przez taksówkarzy, którzy doskonale znają miasto i szybko dowiozą nas, wraz z naszymi bagażami, pod wskazany adres. Również podróżując na dworzec lub lotnisko, warto skorzystać z usług transportowych, zwłaszcza posiadając bagaż.

Jeśli posiadamy dużą ilość bagażu, która jest problematyczna i zajmuje sporo miejsca, zamawiając taksówkę, warto o tym wspomnieć. Większość firm dysponuje także autami z pojemnym bagażnikiem typu kombi, co gwarantuje nam, że cały nasz bagaż pomieści się w bagażniku, a my zasiądziemy w taksówce wygodnie i bez skrępowania.

Nocny powrót do domu

Zdarzają się w życiu sytuacje, gdy wracamy do domu w godzinach nocnych, kiedy komunikacja miejska już nie kursuje lub kursuje bardzo rzadko. Najbezpieczniejszą opcją powrotu do domu jest wtedy zamówienie taksówki. Większość dobrych taksówek, takich jak Red Taxi Krzysztof Gruszczyński świadczy swoje usługi całodobowo, oferując klientom szybki i komfortowy przejazd we wskazane miejsce. Oszczędzimy sobie w ten sposób pieszej wędrówki, która nie zawsze jest bezpieczna oraz długiego oczekiwana na nocną komunikację miejską.

Przejazd współdzielony

Kolejna sytuacją, w której wybór taksówki być może nie jest oczywisty, a okazać się może najkorzystniejszą zarówno ze względu na czas, jak i koszty, opcją, jest przejazd współdzielony. Za usługi taksówkarskie opłatę ponosi tylko jeden pasażer, natomiast miejsca w taksówce osobowej zazwyczaj są cztery. Podróżując z innymi osobami zaoszczędzisz, ponieważ rachunkiem możecie się podzielić.

W Polsce co prawda zwyczaj współdzielenia taksówki z nieznajomymi nie jest jeszcze zbyt popularny, jednak śmiało możesz skorzystać z tej opcji, podróżując z przyjaciółmi. Jeśli grupa jest liczniejsza, poproście o większą taksówkę. Wiele firm taksówkarskich ma do dyspozycji również auta z większą liczbą miejsc pasażerskich (jednak nieprzekraczających dziewięciu).

Przejazd firmowy – taxi biznesowe

Wiele firm decyduje się na opłacenie usług przewozowych swoim pracownikom. Częstym wyborem są transfery na lotnisko lub dworzec, ale również przewóz osób na spotkania biznesowe. Jeśli planujesz wysłać pracownika w delegację, poinformuj go o możliwości skorzystania z taksówki w nowym mieście, a także konieczności zachowania faktury, a która pracownik może prosić kierowcę. Usługi taksówkarskie potwierdzone fakturą możesz wliczyć w koszty działalności, więc nic na tym nie stracisz, a zyskasz zadowolenie pracownika, który nie będzie zmuszony z korzystania z komunikacji miejskiej w nieznanym sobie mieście.

Przewóz osób niepełnoletnich

Czasem nie mamy możliwości dowieźć dziecka na adres, pod którym oczekuje osoba, która będzie sprawować nad nim opiekę. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie wtedy zamówienie taksówki oraz poinformowanie taksówkarza o zaistniałej sytuacji. W sytuacji takiej to my, jako opiekunowie podajemy taksówkarzowi adres docelowy oraz opłacamy przejazd przed wykonaniem usługi, natomiast pracownik taksówki zadba o bezpieczne przewiezienie naszego dziecka pod wskazany przez nas adres i przekazanie go opiekunowi.

Taksówkarze z wieloletnim doświadczeniem przygotowani są na najtrudniejsze sytuacje i niestandardowe zlecenia, warto więc w awaryjnej sytuacji skorzystać z ich usług.

Opracowanie:

Red Taxi Krzysztof Gruszczyński

Bratian , Grunwaldzka 12

  • tel. 662 955 575

Podziel się