Materiał Partnera Kamperem w świat! Wynajmij i ciesz się wolnością…

Kamperem w świat! Wynajmij i ciesz się wolnością…

Pragniesz wolności? Kochasz zwiedzać Polskę i Europę? A może marzy Ci się niezapomniana przygoda, jak w filmach podróżniczych i dokumentalnych? Jeśli chcesz przeżyć niezwykłe doświadczenie, koniecznie zaplanuj wycieczkę objazdową ze swoją rodziną, czy paczką znajomych. Aby ułatwić sobie zadanie, warto skorzystać z rozwiązania, jakim są nowoczesne kampery… Zwiedzisz nimi Bałkany, Półwysep Apeniński, czy też Skandynawię!

Jaki kamper wybrać?

Wybór kampera na nasz wyjazd jest uzależniony długością wycieczki, oraz liczbą uczestników. Niekiedy można bowiem postawić na wycieczkę, przy której wszyscy podróżnicy, będą mogli nocować w pojeździe, ale można również bez problemu wybrać opcję większej „ekipy” w wersji spania pod namiotami. Dobór naszego „domu na kółkach” zależeć powinien zatem głównie od jego wyposażenia. Aby zoptymalizować koszty wydatków na jedzenie i miejsca noclegowe, nasz kamper, powinien posiadać umywalkę, WC, kuchenkę gazową, zlew kuchenny, a także ważną i sprawną klimatyzację. Warto, aby również był przystosowany do przewozu rowerów, co jest ważne przy wyjazdach, które nastawione są na kontakt z naturą!

Cenna wskazówka! Tanie w eksploatacji – mowa o zużyciu paliwa – a także bardzo komfortowe kampery, produkowane są na bazie Forda z zabudową Roller Team. To właśnie za takimi pojazdami warto się rozglądać.

Na co zwrócić uwagę przy wynajmie?

Przy wynajmie kamperów warto szczególnie zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów. Mowa o ubezpieczeniu pojazdu, o jego roczniku (wybieraj te o niskim przebiegu i produkcji nawet po 2018 roku!), a także o braku ograniczenia limitu kilometrowego. Unikaj zatem firm, które stosują przelicznik kilometrowy, zamiast dobowego, ponieważ koszty mogą wzrosnąć w takiej opcji nawet o 20%! Zwracaj również uwagę na ceny sezonowe. Tu warto wymienić tzw. okres niski – najtańszy – od października do kwietnia; okres średni od końca kwietnia do początku wakacji; oraz okres wysoki – najdroższy – który trwa przez lipiec, sierpień oraz wrzesień. Firmy, które stosują takie cenowe rozróżnienie, gwarantują najkorzystniejsze opcje wynajmu. Tak jest w przypadku białostockiej WYPOŻYCZALNI KAMPERÓW, z której dokładną ofertą warto zapoznać się już teraz na dedykowanej stronie www. Gwarancja zadowolenia i magicznej przygody, zapewniona!

Garść inspiracji – jaką trasę warto wybrać?

Jeśli chcemy przy niskim budżecie objechać dany zakątek Europy kamperem, warto rozważyć Skandynawię lub Bałkany. W pierwszym przypadku wystarczy dojechać przez Niemcy do Dani, gdzie możemy zwiedzić nowoczesną, ale i bardzo zabytkową Kopenhagę, z której w 40 minut można dostać się Mostem nad Sundem (długość 7845 metrów) do szwedzkiego Malmo, a następnie wzdłuż zachodniego wybrzeża do Goteborga i norweskiej stolicy Oslo. Z niej dzikimi, ale bardzo komfortowymi drogami można dotrzeć do Sztokholmu, a następnie promem przewieźć kamper do Gdańska, zataczając okrąg… Podobną długą, ale rekomendowaną na dwa tygodnie trasą jest ta prowadząca przez Słowację-Węgry-Chorwację-Słowenię-Austrię-Czechy-Niemcy! Jesteś zatem w stanie zwiedzić niemalże pół Europy za cenę jednego wyjazdu last minute do Egiptu, Turcji, Hiszpanii, Włoch, czy Grecji. 

Podziel się