Materiał Partnera Jakie metody wykorzystuje się do pakowania towarów w profesjonalnych magazynach?

Jakie metody wykorzystuje się do pakowania towarów w profesjonalnych magazynach?

W dzisiejszych czasach handel jest bardzo dobrze rozwinięty – zarówno krajowy, jak i zagraniczny. Bezpieczeństwo artykułów podczas transportu może być zapewnione tylko wtedy, kiedy zostaną one odpowiednio spakowane. Jakie metody i urządzenia są wykorzystywane w profesjonalnych magazynach zajmujących się przepakowywaniem i załadunkiem towarów do samochodów ciężarowych?

Stosowanie foliarek

Szybkim i ekonomicznym sposobem pakowania produktów gotowych jest używanie specjalistycznych foliarek. Można jest dopasować do rozmaitych rozmiarów produktów, dzięki czemu są dość uniwersalne. Są one łatwe w obsłudze, wydajne i pozwalają na uzyskanie wysokiej stabilizacji towaru. Obecnie jest w nie wyposażona większość fabryk i magazynów, również tych zajmujących się produkcją i pakowaniem żywności. Foliarki umożliwiają bowiem specyficzne i popularne w przemyśle spożywczym pakowanie próżniowe, wydłużające przydatność artykułów do spożycia. Kluczowe jest dostosowanie sposobu pakowania do rodzaju produktu i jego indywidualnych właściwości. Foliarki zwykle stosuje się do pakowania produktów po kilka sztuk lub pojedynczo, a następnie są one umieszczane w opakowaniach zbiorczych lub bezpośrednio na paletach.

Owijanie poziome i pionowe

Do owijania poziomego i pionowego używa się maszyn wykorzystujących folię typu stretch. Jest to doskonałe zabezpieczenie przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz zawilgoceniem. Innowacyjne owijarki można dopasować zarówno do mniejszych, jak i większych grup produktów. Stosowanie owijarek pozwala na:

  • Zmniejszenie wykorzystania opakowań poprzez stosowanie cienkich folii;
  • Zaoszczędzenie czasu pracowników (nowoczesne modele pracują samodzielnie po uprzednim zaprogramowaniu);
  • Zespojenie nawet najbardziej zróżnicowanych produktów na jednej palecie;
  • Ekspresowe i dokładne zabezpieczenie towarów na czas transportu.

Alternatywą do owijania stretchem może być spinanie produktów na paletach za pomocą różnego rodzaju taśm polipropylenowych. Daje to jednak o wiele mniejszą stabilność i nie sprawia tak dobrego wrażenia estetycznego. 

Po czym poznać dobrą firmę logistyczną?

Profesjonalne firmy są przede wszystkim bardzo dobrze wyposażone. Mieszcząca się w Pszczółkach firma K&L LOGISTIC może pochwalić się doświadczonymi pracownikami, którzy świadczą najwyższej jakości usługi w przedsiębiorstwach kontrahentów. Powierzając swoje towary firmie logistycznej, chcemy mieć pewność, że będą one bezpieczne i w nienaruszonej formie dotrą do klientów. Dobra firma logistyczna stawia na wysokie standardy pakowania produktów, bezpieczeństwo transportu oraz estetykę skompletowanych palet. 

Opracowanie:

K&l Logistic Polska Sp. z o.o.

Pszczółki , Sportowa 25

Podziel się