Materiał Partnera Jakie materiały przewozi się wywrotkami?

Jakie materiały przewozi się wywrotkami?

Wywrotka to rodzaj specjalistycznego pojazdu ciężkiego wyposażonego w skrzynię załadunkową. Taka konstrukcja umożliwia wygodne rozładowanie materiałów przewożonych przez tego typu ciężarówkę. Rozwiązanie to jest szeroko stosowane przede wszystkim w branży budowlanej, gdzie wywrotki wykorzystuje się m.in. do transportu piasku czy żwiru. Jakie jeszcze materiały można nimi bezpiecznie przewozić?

Jak wygląda transport materiałów sypkich?

Piasek czy żwir znajdujące się na placach budowy w sporych ilościach są podstawowym elementem usług świadczonych przez firmy wykonujące transport wywrotką. Tego typu pojazdy zapewniają bowiem szczelność podczas przewozu, minimalizując ewentualne straty towaru. Bardzo ważny jest też rozładunek materiałów sypkich. Z użyciem wywrotki jest on o wiele łatwiejszy niż w przypadku wykorzystania samochodu ciężarowego o innej konstrukcji. Skrzynię załadunkową można bowiem bez przeszkód przechylać, co powoduje wygodne jej opróżnienie.

Zanim jednak dojdzie do rozładunku, konieczne jest naniesienie materiałów sypkich na wywrotkę. Prace w tym zakresie realizuje się najczęściej koparkoładowarką, bądź koparką. Kierowca wywrotki musi umiejętnie ustawić swój pojazd, pozwalając na komfortowe i bezpieczne ładowanie piasku, żwiru czy gruzu na strefę załadunkową. Uslugi Transportowe Anna Śmiechura to firma, która jest w stanie przewieźć takie właśnie materiały sypkie, ale nie tylko. Dysponując nowoczesnymi wywrotkami, przedsiębiorstwo transportowe pomoże też przy wielu innych pracach – jakich?

Transport wywrotką nie tylko na budowie

Wywrotki najczęściej wykorzystywane są na placach budowy, gdzie przewożą wspomniane materiały sypkie, ale nie tylko. Z powodzeniem można również transportować nimi suchy beton, a także elementy budowlane o zróżnicowanej charakterystyce. Wywrotki doskonale sprawdzają się też przy wywozie zbędnych na placu budowy odpadów, np. po rozbiórce. Co ciekawe, tego typu ciężki sprzęt może być użyty nie tylko w branży budowlanej. Gdzie zatem jeszcze się go wykorzystuje?

Transport wywrotką to usługa, którą realizuje się nierzadko także w rolnictwie. Przewóz płodów rolnych do hurtowni czy bezpośrednio do klienta jest rozwiązaniem bardzo korzystnym dla właścicieli gospodarstw. Nie muszą oni wykonywać we własnym zakresie czasochłonnego przejazdu, który dodatkowo wymaga wykorzystania specjalistycznego samochodu ciężarowego. Niezbędne są też uprawnienia do wykonywania takich przewozów. Posiadają je sprawdzone firmy transportowe dysponujące nowoczesnymi wywrotkami.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas