Materiał Partnera Jak zorganizować transport kruszyw?

Jak zorganizować transport kruszyw?

Kruszywa budowlane są tak naprawdę niezbędnym elementem budowy, który musi znaleźć się na placu, w okolicy wykonywanych prac, ponieważ bez kruszyw i innych tego typu materiałów ciężko jest wykonać niektóre z ważniejszych elementów budowy. Pamiętaj o tym, że zorganizowanie transportu kruszywa jest nieco bardziej skomplikowane, niż zamówienie tradycyjnej przesyłki kurierskiej - tutaj trzeba wybrać firmę transportową, która będzie posiadała odpowiedni sprzęt. Jak zorganizować transport materiałów sypkich?

Co należy do kruszyw budowlanych?

Kruszywo budowlane obejmuje wszystkie rodzaje materiałów budowlanych, takich jak piasek, żwir, tłuczeń, żużel i kruszywo geosyntetyczne, które znajdują swoje zastosowanie w szeroko pojętym budownictwie. Kruszywa dzielimy na dwie kategorie: naturalne - wydobywane z kamieniołomów oraz osadów rzecznych oraz alternatywne - składające się z odzyskanego betonu i wtórnych kruszyw z innych odpadów przemysłowych, takich jak odpady górnicze, żużel i popiół. Chcąc przeprowadzić transport wyżej wymienionych materiałów, polecamy skorzystanie z usług firmy Damian Chodyła Usługi Transportowe I Handel, prowadzącej transport materiałów sypkich.

Co wybrać - naczepę czy ciężarówkę?

Jeśli chcemy przewieźć na wybrane miejsce dane kruszywo, musimy najpierw określić jaki rodzaj pojazdu potrzebujemy. Do dyspozycji mamy dużych rozmiarów wywrotki lub pojazdy o podwoziu auta dostawczego. Nasz wybór uzależniony jest od rozmiaru transportu. Małe pojazdy ciężarowe są w stanie przewieźć materiał do 18 ton, podczas gdy większe pojazdy z naczepami mogą przewieźć do 27 ton materiału. Innym kryterium jest dojazd na budowę oraz ilość dostępnego miejsca, gdyż dużą cieżarówką z naczepą będzie trudno dostać się na ciasny plac budowy z małą ilością miejsca.

Organizacja wszelkich formalności i szczegółów

Odpowiedni transport ważnego dla nas materiału na budowę jest bezpośrednio uzależniony od wyboru dobrej firmy, takiej jak tej, o której pisaliśmy wyżej. Przed skontaktowaniem się z daną firmą musimy ustalić jaki materiał będziemy chcieli przewieźć oraz ile tego materiału będzie. Jest to szczególnie ważne dla firmy transportowej, gdyż ustalają oni jaki rodzaj pojazdu będzie najlepszy do transportu naszego materiału. Ponadto musimy podać dokładną lokalizację, przekazać niezbędne informacje dotyczące dojazdu oraz zadbać, by w czasie przyjazdu naszego materiału wszelkie miejsce oraz dojazd były szczegółowo przemyślane oraz przygotowane. Dlatego warto przekazać wszelkie informacje o naszym transporcie zarówno firmie logistycznej oraz wszystkim podmiotom, których ten transport może dotknąć.

Opracowanie:

Damian Chodyła Usługi Transportowe I Handel

Saczyn 110

  • tel. 693 703 832

Podziel się