Materiał Partnera Jak zorganizować pracowniczy wyjazd do Anglii?

Jak zorganizować pracowniczy wyjazd do Anglii?

Wyjazd pracowniczy jest pojęciem szerokim, ponieważ pod tym wyrażeniem może kryć się zarówno delegacja, jak i podróż służbowa. Delegacja pracownika polega na oddelegowaniu go do pracy w innym, odległym dziale, natomiast podróż służbowa często ma charakter integracyjny, a podczas niej odbywają się szkolenia lub konferencje. Popularnym kierunkiem takich wyjazdów jest Anglia. Niezależnie od typu podróży konieczna jest dobra organizacja.

Znajdź miejsce noclegowe

Obojętnie na ile dni planowana jest podróż, warto wybrać dobre miejsce noclegowe. Najlepiej kilka tygodni, a nawet miesięcy wcześniej zarezerwować pokoje w hotelu. Istnieją specjalne hotele pracownicze, ale nawet w tych przeznaczonych dla osób prywatnych można znaleźć atrakcyjne oferty dla grup zorganizowanych. Dla komfortu pracowników warto, aby każdy miał własny pokój z łazienką.

Organizator wyjazdu pracowniczego powinien też pamiętać o kwestii wyżywienia. Warto na początku sprawdzić, czy hotel, w którym będą mieszkali pracownicy, ma taką ofertę lub, czy w jego pobliżu nie ma restauracji, w której spożywane będą wszystkie posiłki.

Wybierz środek transportu

Kiedy hotel  będzie zarezerwowany, czas zadecydować, jakimś środkiem transportu dotrzecie na miejsce. Do Anglii można oczywiście dotrzeć samolotem lub drogą lądową. Chociaż podróż samolotem jest szybsza, jazda busem również ma inne plusy. Ekspert z firmy przewozowej Beska Travel mówi:

„Często zdarza się tak, że nie ma dogodnych połączeń lotniczych między krajami. Co więcej, bilety lotnicze mogą osiągać naprawdę wysokie ceny. Przejazd do Anglii busem to świetna, tańsza alternatywa”.

Przewozy busem do Anglii są też świetną okazją do integracji pracowników bez przeszkadzania innym pasażerom, co mogłoby mieć miejsce w samolocie. Dodatkowo firmy przewozowe oferują jazdę w systemie door-to-door, czyli od drzwi do drzwi bez konieczności dojazdów na lotnisko, czy w inne, odległe miejsce.

Zadbaj o niezbędne dokumenty

Oczywiście konieczne jest przygotowanie wszelkich formalności. Organizator wyjazdu musi zadbać o wszelkie formalności w firmie, ale poszczególni pracownicy również nie mogą zapomnieć o ważnych dokumentach. Jak wiadomo, Anglia nie jest już członkiem UE. Do przekroczenia granicy potrzebny będzie dowód osobisty, ale przepis ten zmieni się po 30 września 2021 r. Od tego momentu wjazd na teren Anglii będzie możliwy jedynie z ważnym paszportem. Warto kilka tygodni przed wyjazdem upewnić się, czy nie trzeba wyrobić nowych dokumentów potwierdzających tożsamość.

Jeśli wyjazd pracowniczy będzie trwał dłużej niż 6 miesięcy np. w celu kontroli pracy w oddziale w Anglii, konieczne będzie wyrobienie wizy. Warto zadbać także o kartę EKUZ, czyli dokument upoważniający do korzystania z opieki zdrowotnej za granicą.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas