Materiał Partnera Jak znaleźć zaufaną firmę przeprowadzkową?

Jak znaleźć zaufaną firmę przeprowadzkową?

Przeprowadzka to niemałe wyzwanie logistyczne. O ile część rzeczy zapakowanych w kartony jesteśmy w stanie przewieźć samodzielnie, to już transport mebli na własną rękę może stanowić nie lada problem. Z tego też względu wiele osób chętnie korzysta z usług firm przeprowadzkowych. W ostatnim czasie na rynku pojawiło się ich całkiem sporo. W jaki sposób wybrać najlepszą ofertę? Na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy transportowej?

Przewoźnik z polecenia

Największe zaufanie mamy do opinii rodziny, przyjaciół i znajomych. To do nich zwykle zwracamy się w sytuacjach, gdy poszukujemy dobrego fachowca, kiedy np. zepsuje się nam kran. W kwestii przeprowadzek poczta pantoflowa może nie zadziałać. W końcu miejsce zamieszkania zmieniamy zwykle raz bądź kilka razy w życiu, więc i nasza styczność z firmami transportowymi nie jest zbyt duża. Na szczęście z pomocą przychodzi Internet.

Na znanych portalach branżowych i społecznościowych znajdziemy wiele recenzji firm przeprowadzkowych. Zamieszczają je tam osoby, które podjęły z nimi współpracę. Bazując na zamieszczonych przez nie opiniach, bez problemu wybierzemy najbardziej polecanego przewoźnika z naszego regionu. A jeśli nawet nie otrzymamy konkretnego wskazania, z pewnością dowiemy się, z usług jakich firm nie korzystać.

Wyznaczniki profesjonalnej firmy przeprowadzkowej

Opinie klientów to jednak nie wszystko. Warto sprawdzić wybranego przewoźnika także pod kątem posiadania ubezpieczenia. Jak informuje pan Damian Janiszewski, który od lat świadczy usługi transportowe – profesjonaliści zawsze biorą pełną odpowiedzialność za przewożone mienie. Życie bywa bowiem nieprzewidywalne, a wypadki chodzą po ludziach. Może się zdarzyć, że dobytek klienta zostanie uszkodzony w wyniku kolizji drogowej.

Ma on wówczas prawo domagać się zadośćuczynienia za wyrządzone szkody. Ubezpieczenie to ochrona zarówno dla przewoźnika, jak i dla klientów. Istotne jest również to, by przed realizacją usługi, podpisać umowę z wybraną firmą transportową. Często o tym zapominamy, a tak naprawdę pozbawiamy się tym samym możliwości złożenia reklamacji, jeśli coś pójdzie nie po naszej myśli. Umowa to również znak, że firma działa legalnie, odprowadza podatki i dba o jakość swoich usług.

Wielu przewoźników może pochwalić się kompleksową ofertą, która nie polega jedynie na załadunku i transporcie wyposażenia o dużych gabarytach, ale też na np. dostarczaniu klientom materiałów do pakowania. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które zawsze narzekają na brak czasu. Pracownicy firmy przeprowadzkowej przywiozą kartony, taśmy, folię bąbelkową i udzielą wskazówek na temat tego, co i w jaki sposób należy zapakować.

Opracowanie:

Damian Janiszewski Przeprowadzki

Gorczyce 28

  • tel. 731 307 155

Podziel się