Materiał Partnera Jak własnoręcznie wykonać modne meble ogrodowe?

Jak własnoręcznie wykonać modne meble ogrodowe?

Dni są coraz cieplejsze, dlatego większość z nas spędza wiele czasu w ogrodzie. Wiosna to czas, w którym dokonujemy wielu zmian we własnym zielonym zakątku, by jeszcze przyjemniej spędzać czas na świeżym powietrzu. Jeśli marzą nam się meble ogrodowe, a nie chcemy wydawać zbyt wielu pieniędzy, możemy wykonać takie meble sami. Jak to zrobić? Na początek warto załatwić kilka drewnianych palet.

Meble do ogrodu – zrób to sam!

Meble ogrodowe muszą być przede wszystkim wygodne i wytrzymałe. Powinny być wykonane z trwałych materiałów, które zniosą wszystkie kaprysy pogody. Dlatego bardzo dobrym pomysłem jest wykonywanie mebli ogrodowych z EURO-palet. Takie palety są bardzo trwałe, a przy odrobinie pracy i pomysłu można stworzyć z nich naprawdę przyjemny ogrodowy zakątek. Najważniejsze jest jednak, by palety pozyskać bezpośrednio od producenta – znajdziemy je w ofercie firmy Juro-Trans. Zakup nowych palet po pierwsze oszczędzi nam sporo pracy z ich obróbką – nie będzie trzeba ich czyścić i szlifować. Poza tym, kupując nowe palety nie musimy się martwić o to, że wcześniej były one wykorzystywane do przewożenia jakiś groźnych dla człowieka środków – na przykład chemikaliów. Zakup takich palet bezpośrednio od producenta daje nam poczucie bezpieczeństwa.

Jak zrobić meble ogrodowe z palet?

Możliwości jest bardzo wiele. Z palet możemy wykonać właściwie kompletny zestaw meblowy. Bardzo dobrze sprawdzają się paletowe stoliki kawowe – ich wykonanie jest banalnie proste – po prostu kilka palet układamy jedną na drugiej i skręcamy. Całość przykrywamy przyciętym na wymiar blatem – w ogrodzie dobrze będzie się prezentować blat z grubej pleksi. Jeśli lubimy naturalny wygląd, palety możemy pomalować bezbarwnym lakierem. Ciekawie będą się jednak prezentować także pomalowane farbą w intensywnym kolorze. Z palet zrobimy także fotele i kanapę. Tutaj jednak niezbędna już będzie pilarka, która pozwoli nam ponacinać palety tak, by dało się stabilnie zamontować oparcie i stworzyć zagłębienie na siedzisko. Takie meble to rozwiązanie dla nieco bardziej zaawansowanych majsterkowiczów. Dlatego, jeśli nie posiadamy dostatecznych umiejętności, możemy zamówić gotowe meble ogrodowe z oferty firmy Juro-Trans. Ciekawie prezentują się tez pojedyncze meble wykonane z palet w towarzystwie klasycznego wyposażenia ogrodu. Możemy więc poprzestać na wykonaniu stolika z palet, a krzesła, kanapę i inne meble kupić gotowe od producenta. Wybór należy do nas!

Podziel się