Materiał Partnera Jak się przygotować do przeprowadzki?

Jak się przygotować do przeprowadzki?

Przeprowadzka to zwykle wydarzenie czasochłonne i stresujące - jest tyle rzeczy, o których trzeba pamiętać. Aby uniknąć niemiłych niespodzianek, warto przygotować się do niej z dużym wyprzedzeniem - zwłaszcza, jeśli przeprowadzasz się z całą rodziną i macie dużo rzeczy. Poniżej znajdziesz podpowiedzi, które pozwolą ci się dobrze przygotować do przeprowadzki, aby pozostały po niej jedynie miłe wspomnienia.

Zrób porządki

Każdy z nas ma w swoim mieszkaniu rzeczy, których już nie używa, ale trzyma “na później”, bo mogą się jeszcze przydać. Czy naprawdę warto je brać do nowego miejsca? Zdecydowanie nie. Jeśli czegoś nie używałeś od wielu lat, jest mało prawdopodobne, że jeszcze do tego wrócisz. Warto przejrzeć wszystkie szafy i oddać nienoszone ubrania, wyrzucić rzeczy uszkodzone, oddać lub sprzedać nieczytane książki. Dzięki temu będzie mniej do spakowania, a do nowego mieszkania przeprowadzisz się tylko z tym, co naprawdę jest ci potrzebne.

Przygotuj rzeczy do pakowania

Kartony (w różnych rozmiarach), taśma klejąca, folia bąbelkowa, nożyczki - to jest niezbędnik przy każdej przeprowadzce. Warto zorganizować je wcześniej i w ilości nieco większej niż pierwotnie planowałeś. Dzięki temu nie doświadczysz nieprzyjemnych niespodzianek podczas pakowania.

Zamów firmę transportową

Jeśli nie masz zbyt dużo rzeczy, możesz pokusić się o samodzielne ich przewiezienie. Jeśli jednak twój dorobek jest znacznych rozmiarów, zdecydowanie warto wynająć firmę transportową, np. Usługi Transportowe Cezary Ringwelski. Pracownicy szybko i sprawnie przewiozą twoje rzeczy, a ty będziesz mógł sobie pozwolić na chwilę odpoczynku przed kolejnym czasochłonnym zadaniem - rozpakowaniem kartonów w nowym miejscu. Skorzystanie z pomocy w przeprowadzce ma jeszcze jedną zaletę. Firma przeprowadzkowa wie, jak dobrze zabezpieczyć przewożony towar, tak więc ryzyko uszkodzenia mebli i innych rzeczy jest naprawdę znikome. Pamiętaj o tym, że bus na przeprowadzki warto zamówić wcześniej, nawet tydzień przed, nie odkładaj tego na ostatnią chwilę.

Pakowanie zacznij wcześniej

Rzeczy mało używane możesz zacząć pakować wcześniej - nawet kilka tygodni przed przeprowadzką. Pozwoli ci to na optymalne rozłożenie czasu i zaoszczędzi stresu związanego z pakowaniem w ostatniej chwili. Pamiętaj o dobrym zabezpieczeniu delikatnych elementów, np. szkła. Inną rzeczą, o której warto wspomnieć, jest waga kartonów. Nie powinny być one cięższe niż 25 kg. Ułatwi to pracę zarówno firmie przeprowadzkowej, jak i tobie, jeśli będziesz musiał przesuwać kartony.

Podziel się