Materiał Partnera Jak przewieźć i o czym pamiętać podczas transportu quada?

Jak przewieźć i o czym pamiętać podczas transportu quada?

Quady – coraz bardziej popularne wśród dorosłych i wśród prezentów dla dzieci. Ich Waga sięgająca około 350 kg jest wystarczająco ciężka, a przedmiot zbyt duży – aby łatwo go było przetransportować bez żadnego problemu. O jakich zasadach transportu należy pamiętać? Czym powinniśmy dysponować, by przewieźć tak dużą rzecz? A może warto skorzystać z firmy transportowej?

Samodzielny transport quada

Jeżeli posiadamy przyczepę samochodową, być może możemy poradzić sobie z transportem sami. Teoretycznie, wystarczy zwykła przyczepa samochodowa, ale jeżeli zdecydujemy się nią użyć będziemy potrzebować specjalne pasy transportowe, uchwyty lub palety czy kratownice. Nie mniej jednak taki rodzaj transportu możemy wykorzystać na małych odległościach, a na pewno nie w transporcie międzynarodowym. I choć do transportu quada wystarczą nam prawo jazdy kategorii B, to należy pamiętać, że cała waga pojazdu, przyczepy i samochodu nie może przekroczyć 3, 5 tony. W praktyce, najlepiej byłoby posiadać specjalną przyczepę, gdyż te przeznaczone do transportu quada powinny spełniać kilka istotnych cech, mianowicie mieć od czterech do sześciu punktów mocowania. Kolejną jej cechą jest mały kąt najazdu. Jeżeli jednak takiej nie mamy i nie potrzebujemy jej na co dzień, lepiej skorzystać z usług transportowych.

Transport quada za pomocą firmy przewozowej

Jeżeli jednak nie chcesz sam zajmować się transportem quada bądź to transport międzynarodowy, najlepiej skorzystać z usług transportowych profesjonalnej firmy przewozowej typu Matt Transport. Przewoźnik profesjonalnie zajmie się zabezpieczeniem quada, jego załadunkiem, rozładunkiem i oczywiście przewozem. Przewoźnik zastosuje -adekwatne do rozmiarów i wagi quada – sposoby jego ładowania i przewozu (czasami wykorzystują platformy, podjazdy, wciągarki). Fachowcy przed transportem usuwają z niego wszystkie części ruchome i obciążenia. Sam pojazd powinien być na środku przyczepy zamocowany pasami (ciasno zapiętymi). Oczywiście, podczas transportu, raz na jakiś czas, trzeba sprawdzać jego stabilność. Co do cen transportu są bardzo zróżnicowane, gdyż są zależne zarówno od samej odległości, na jaką pojazd ma być przetransportowany (czy to transport krajowy czy międzynarodowy), oraz od jego wielkości i wagi, a także od tego, czy przewoźnik wraca z innym towarem czy pusty.

Opracowanie:

Podziel się