Materiał Partnera Jak powinien wyglądać bezpieczny przewóz mebli?

Jak powinien wyglądać bezpieczny przewóz mebli?

Transport mebli wymaga szczególnej ostrożności - przeprowadzka zwykle przebiega w pośpiechu i nieuwadze, a w takich warunkach nietrudno o przypadkowe uszkodzenia. Meble są z kolei bardzo podatne na zniszczenia. Jeśli więc przeprowadzasz się do nowego mieszkania lub biura, pamiętaj o odpowiednim zabezpieczeniu mebli oraz bezpiecznym transporcie.

Przewóz mebli - co warto wiedzieć?

Mając do przewiezienia meble, staniesz przed dylematem czy przewieźć je w całości, czy też po wcześniejszym rozmontowaniu. W obu przypadkach należy je bardzo dobrze zabezpieczyć.

Transportując meble w całości, należy zabezpieczyć ruchome elementy (np. szuflady) taśmą klejącą lub innym materiałem. Zawartość mebli powinna być oczywiście usunięta i przeniesiona do kartonów. Rogi, krawędzie oraz tapicerkę warto owinąć folią bąbelkową.

Małe meble warto zapakować do kartonów i dodatkowo zabezpieczyć je folią. Inne meble można rozmontować, co znacznie ułatwi ich transport, należy jednak pamiętać, że rozkręcenie i ponowne skręcenie obniży ich wytrzymałość.

Przewożąc meble samodzielnie, pamiętaj, aby najpierw załadować do samochodu te najcięższe i największe, dopiero później mniejsze i lżejsze.

Transport mebli - samodzielnie czy z firmą przewozową?

Transport mebli wydaje się łatwym zajęciem. Wymaga jednak pewnej wprawy i dbałości w ich zabezpieczeniu. Jeśli nie masz do przewiezienia zbyt dużo mebli, możesz pokusić się o ich samodzielny transport. Jeśli jednak masz do przewiezienia znacznie więcej niż pojedyńczą sofę, stół lub krzesła, bądź też twoje meble wymagają szczególnej dbałości (np. antyki) warto zdecydować się na pomoc firmy transportowej, takiej jak Olinati Burdyna Dawid. Fachowcy dysponują odpowiednimi samochodami, wprawą i doświadczeniem w przewozie tego typu rzeczy, tak więc masz pewność, że twoje meble są w dobrych rękach.

Jak wybrać firmę transportową?

Na rynku jest wiele firm, które zajmują się transportem mebli. Jak jednak wybrać tę rzetelną? Cena nie powinna być jedynym kryterium wyboru. Zwróć również uwagę na doświadczenie, a także stan techniczny samochodów. Profesjonalna firma regularnie sprawdza stan techniczny, także nie spotkają cię przykre niespodzianki w postaci awarii auta w trakcie przeprowadzki.

Co wpływa na cenę transportu?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, cena usług nie powinna być jedynym kryterium wyboru firmy przewozowej. Bezpieczeństwo przewozu jest równie istotne, a za tym idzie wyższa lub nieco wyższa cena usług. Na cenę transportu wpływają również takie czynniki jak gabaryty mebli, ich ilość i utrudnienia takie jak brak windy w bloku.

Opracowanie:

Olinati Burdyna Dawid

Tomaszów Bolesławiecki 91

Podziel się